Warsaw Power BI User Group #4 – Łukasz Grala oraz Hubert Kobierzewski

2018-04-12 Hubert Kobierzewski Warszawa

W czasie naszych dwóch ostatnich spotkań rozglądaliśmy się trochę poza podwórko Power BI rzucając okiem na Power Apps, Power Flow czy też wirtualizację danych. Teraz skupimy się na mniej lub bardziej technicznej pracy z naszymi raportami tak, aby cieszyły oczy i były supeR funkcjonalne.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. w Startberry: ul. Grochowska 306/308, Warszawa

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Hubert Kobierzewski – Raporty i dashboardy – zrozumiałe wizualizacje

Abstrakt:
Raporty – zwłaszcza te analityczne – o wiele szybciej “czyta się” jeśli zamienimy macierze etykiet i cyfr na elementy graficzne. Jednakże robienie tego w sposób dowolny może prowadzić do przekazywania błędnych informacji. W czasie sesji zobaczymy wiele przykładów jak zamieniać poszczególne rodzaje zestawień danych na ich wizualną reprezentację i jakimi zasadami należy się kierować, aby budować czytelne raporty i kokpity managerskie

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy i poczęstunek

19:45 – 20:45 Łukasz Grala – 3 oblicza R w PowerBI

Abstrakt:
R doskonały język dla statystyków, analityków i osób badających dane, jest bardzo dużym rozszerzeniem możliwości PowerBI. W czasie sesji zobaczymy jego trzy oblicza.
Pierwsze to R jako źródło danych, drugie R jako personalizowana wizualizacja i trzecie oblicze dająca największe możliwości to R jako proces ETL.

Biogramy:

Hubert Kobierzewski
BI Practice Lead w Codec. Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Poza pracą Hubert współprowadzi dwie grupy społecznościowe: warszawski oddział Data Community Poland oraz Warsaw Power BI User Group.

Łukasz Grala
Od 23 lat zajmujący się danymi. Założyciel Data Scientist as a Service – specjalizującej się w zaawansowanej analityce, uczeniu maszynowym, data science, Big Data Anlytics. Od 2010 roku Microsoft MVP Data Platform. Naukowo związany z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej w obszarze uczenia maszynowego i eksploracji danych.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w południe w dniu spotkania.

Zachęcam do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszamy,
Paweł & Hubert