Warsaw Power BI User Group #2 – Emil Wasilewski oraz Hubert Kobierzewski

2018-02-08 Hubert Kobierzewski Warszawa

Witamy po raz drugi! Nasze pierwsze spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę i licznie pojawiliście się na Grochowskiej. Nie zwalniamy tempa i tym razem także zaserwujemy Wam dużą dawkę praktycznej wiedzy związanej z Power BI. W lutym porozmawiamy na temat bliskiego brata – Excela a potem zobaczymy jak łatwo jest tworzyć proste rozwiązanie kiedy zaprzęgniemy PowerApps.

Spotkanie odbędzie się 15 lutego 2018 r. w Startberry: ul. Grochowska 306/308, Warszawa

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Hubert Kobierzewski – Power BI i Excel w jednym stali domu…

Abstrakt:
Power BI tak naprawdę wyrósł z Excela i zaczął napędzać rozwój jego analitycznej części, ale w wielu przypadkach uzupełnia nasze rozwiązania analityczne. W czasie tej pełnej demonstracji sesji zobaczymy jak ugryźć dane wyeksportowane dla nas w formacie arkusza kalkulacyjnego, jak tworzyć raporty PBI w Excelu, jak publikować arkusze w usłudze PBI i wiele innych zastosowań naszego ulubionego produktu z rodziny Office.

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy i poczęstunek

19:45 – 20:45 Emil Wasilewski – Ile pali Twój samochód?

Abstrakt:
Kiedyś robiłem to analogowo – w tabeli wydrukowanej z Excela, dziś mam narzędzia aby robić to „prawilnie”. Na sesji pokażę moje podejście do notowania i analizowania danych ze stacji benzynowej przy wykorzystaniu PowerApps, SharePoint, Flow, Azure Table Storage no i oczywiście Power BI.

Biogramy:

Emil Wasilewski
Cloud Solution Architect, trener, konsultant.
Dwukrotnie odznaczony prestiżowym tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Microsoft Azure. Lider Microsoft Azure User Group Poland w Warszawie. Współorganizator serii konferencji AzureDay Poland skupiającej najlepszych specjalistów Microsoft Azure w Polsce.
O chmurowych i innych rozwiązaniach firmy Microsoft opowiada na konferencjach  oraz blogu http://ZapytajEmila.pl
Aktywnie wspiera również społeczność rozsianą po całej Polsce występując na spotkaniach grup.

Hubert Kobierzewski
BI Practice Lead w Codec. Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Data Community Poland.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w południe w dniu spotkania.

Zachęcam do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszam,
Hubert Kobierzewski