Warsaw Power BI User Group #1 – Bartek Graczyk, Paweł Potasiński i Dawid Detko

2018-01-17 Hubert Kobierzewski Warszawa

Witamy serdecznie! Data Community Poland zaprasza Was na pierwsze spotkanie poświęcone Power BI. Aby zacząć z przytupem przywitamy Was z najlepszymi prelegentami, jakich można znaleźć w najbliższej okolicy, a tematy na pewno przypadną do gustu tym początkującym oraz bardziej zaawansowanym użytkownikom PBI. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2018 r. w Startberry: ul. Grochowska 306/308, Warszawa

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Bartek Graczyk, Paweł Potasiński – Power BI – dirty dancing with data

Abstrakt:
Najbardziej istotna kwestia – NIE BĘDZIEMY TAŃCZYĆ. Pokażemy za to kilka mniej i bardziej standardowych metod na radzenie sobie z trudnymi sytuacjami oraz zainspirujemy (przynajmniej postaramy się :) ) do czego możesz wykorzystać Power BI – i nie zawsze będą to tylko wykresy :)

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy i poczęstunek

19:45 – 20:45 Dawid Detko – Power BI – produkty i licencjonowanie

Abstrakt:
Podczas sesji dowiesz się jakie produkty oferuje Microsoft pod hasłem Power BI. Przegląd będzie obejmował zagadnienia od Power BI Desktop przez Power BI Premium, kończąc na Power BI Embedded. Wraz z przeglądem dowiesz się z jakimi kosztami należy się mierzyć przy wdrożeniu poszczególnych produktów oraz jak zarządzić licencjami w organizacji by było to optymalne.

Biogramy:

Dawid Detko
Ekspert w dziedzinie zaawansowanej analityki danych, Microsoft Most Value Professional z zakresu Data Platform. W pracy zawodowej rozwija się jako architekt od rozwiązań Business Intelligence, Big Data oraz Data Science. W swoim portfolio posiada międzynarodowe wdrożenia projektów obejmujące rozwiązania on-premises, a także w pełni bazujące na chmurze publicznej Azure.

Bartek Graczyk
Od ponad 10 lat odpowiedzialny za realizację projektów z zakresu Business Intelligence & Data Warehouse. Przez ostatnie dwa lata jako Data Architect w Microsoft pomaga klientom i partnerom transformować ich rozwiązania z obszaru danych do chmury publicznej. Jest cenionym ekspertem w zakresie licencjonowania produktów Microsoft oraz Software Asset Management. Autor publikacji i prelegent na konferencjach i sesjach tematycznych. Posiadacz wielu certyfikatów, w tym Microsoft Certified Trainer, MCSE: Business Intelligence & Data Platform.W latach 2013-2015 nagradzany tytułem MVP w kategorii SQL Server/Data Platform. W wolnych chwilach doświadczenia i wyzwania opisuje: na http://www.sql4you.info

Paweł Potasiński
Od ponad dekady pracuje z relacyjnymi bazami danych (głównie z Microsoft SQL Server). Ale pasjonują go też rozwiązania Business Intelligence (szczególnie Self-Service BI) oraz tematyka zaawansowanej analityki i Big Data (język R, uczenie maszynowe, Hadoop). Pięciokrotnie firma Microsoft nagrodziła Pawła tytułem Most Valuable Professional (MVP) w kategoriach związanych z platformą przetwarzania danych. W 2007 roku założył Polską Grupę Użytkowników SQL Server – PLSSUG, w życiu której uczestniczy aktywnie do dzisiaj biorąc udział w spotkaniach oraz konferencjach. Ponadto, był wykładowcą na kilku warszawskich uczelniach (PW, PJWSTK, WWSI, SGH). Jest także współautorem trzech książek poświęconych systemowi Microsoft SQL Server. Blog Pawła, czyli http://sqlgeek.pl , zna każdy ze świata danych.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w południe w dniu spotkania.

Zachęcam do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszam,
Hubert Kobierzewski