SQL Server 2008 Energy Launch

2008-11-01 PLSSUG Konferencje, Wydarzenia

Co: SQL Server 2008 Energy Launch  

Dlaczego: Uczestniczymy w programie Energy Launch i obchodzimy rocznicę powstania PLSSUG.  

Kiedy: Sobota 22 listopada 2008  

Gdzie: QUBUS HOTEL KATOWICE, Ul. Uniwersytecka 13 , 40-007 Katowice  

Dla kogo: Dla członków PLSSUG (w pierwszej kolejności) i wszystkich chętnych  

Cena: Wstęp bezpłatny po wcześniejszej rejestracji  

Rejestracja: Aby się zarejestrować na SQL server 2008 Energy Launch, wyślij e-mail na adres: energy.launch.katowice[at]live.com  

W treści maila koniecznie umieść:
          * imię i nazwisko,
          * preferencje co do posiłku (wegetarianin?),
          * ocenę szansy Twojego przybycia na spotkanie (w %),
          * ocenę szansy Twojego przybycia na wieczorną część nieoficjalną ( w %).  

O rejestracji decyduje kolejność nadesłania e-maili. Rejestracja będzie przez nas potwierdzana w ciągu jednego dnia od nadejścia mail’a. Ilość miejsc jest ograniczona!
   

Pytania i uwagi prosimy wysyłać na adres e-mail:  energy.launch.katowice[at]live.com

Sponsorzy

   

Agenda

Godzina: Prelegent: Opis:
08.00 – 10:00

–  

Rejestracja, kawa, przedbiegi
10:00 – 10:30

Paweł Potasiński  

Geneza powstania PLSSUG i widoki grupy na przyszłość
10:30 – 11:30

Marcin Szeliga,
Damian Widera  

Optymalizacja wydajności serwera SQL 2008  Twój serwer SQL działa za wolno? Sprawdź czy problemem nie jest dysk twardy. W trakcie sesji przedstawimy sposoby monitorowania obciążania dysku za pomocą monitora wydajności oraz widoków dynamicznych, zbierania i analizowania danych na temat aktywności serwera SQL przy użyciu nowego studia monitoringu, oraz techniki analizowania planów wykonań zapytań pod kątem operacji silnie – i może niepotrzebnie – obciążających dysk.  
11:30 – 11:45

–  

Przerwa
11:45 – 12:45

Daniel Arak  

Hurtownie danych w SQL Server 2008  Nowości SQL Server 2008 w zastosowaniach DW
SQL Server Integration Services 2008
Dobre praktyki w obszarach ETL oraz DW  
 12:45 – 13:45

–  

Obiad
 13:45 – 14:45

Grzegorz Stolecki  

Analysis Services – ABC podglądacza  Czy zastanawiało Cię czasem co w danej chwili porabia Twoja ulubiona usługa? Chciałbyś wiedzieć co zajęło ją tak bardzo, że zaczęła się ociągać z odpowiedziami na pytania? A może ciekawi Cię kto za tym wszystkim stoi? I kiedy się to wszystko zaczęło? Zacznij więc podglądać Analysis Services. W trakcie sesji zostanie zaprezentowanych kilka dziurek, przez które można podejrzeć co aktualnie dzieje się na serwerze SSAS.  
 14:45 – 15:00

–  

Przerwa
 15:00 – 16:00

Paweł Potasiński  

“My date was ok” – podróże w czasie z SQL Server 2005/2008  Data i czas to dane, które są wszechobecne. Z tego rodzaju danymi związanych jest wiele problemów, ciekawostek i ponurych historii z życia wziętych. W SQL Server 2008 ilość typów danych do reprezentacji daty i czasu wzrosła trzykrotnie. Czy to dobrze, czy może przez to użytkownicy zagubią się w ilości dostępnych dobrodziejstw? Celem sesji jest przejście przez najważniejsze zagadnienia dotyczące obsługi daty i czasu oraz pozostawienie słuchacza w stanie świętego spokoju i w przeświadczeniu, że od teraz “his dates will be ok”.  
 16:00 – 16:30

–  

Zakończenie i rozdanie nagród
19:00 – ??:??

–  

Część nieoficjalna – impreza

Prelegenci

  Daniel Arak (InspireTech Sp. z o. o.) – Jako cel stawia sobie wspieranie organizacji w zakresie rozwiązań umożliwiających analizę danych oraz podejmowanie decyzji. W InspireTech Sp. z o.o. odpowiada za rozwój firmy na rynku Business Intelligence. Na co dzień zajmuje się wdrażaniem rozwiązań BI opartych o platformę SQL Server dla sektora medycznego, finansowego oraz FMCG. Absolwent Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, kontynuuje naukę na University of Oxford. Posiada następujące certyfikaty firmy Microsoft: MCT, MCITP, MCPD, MCSD.NET.  
   Paweł Potasiński (Asseco Business Solutions S.A.) – W firmie Asseco Business Solutions S.A. pracuje od ponad roku, w tym od niedawna w dziale Zarządzania Wiedzą i Szkoleń. W codziennej pracy zajmuje się rozwojem aplikacji ERP SoftLab SQL oraz tworzeniem systemu zarządzania wiedzą. Wcześniej pracował jako administrator baz danych oraz trener. Na co dzień aktywnie zaangażowany w życie społeczności portalu wss.pl. Pasjonat systemu zarządzania bazami danych Microsoft SQL Server, którym zawodowo i hobbystycznie zajmuje się od 8 lat. Założyciel i lider Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server. Wolontariusz organizacji Culminis wspierającej działalność grup pasjonackich IT Pro. Prelegent na licznych konferencjach krajowych i zagranicznych, m.in. European PASS Conference, MTS 2006, Heroes Happen Here, oraz na spotkaniach grup pasjonackich. W lipcu 2008 roku wyróżniony tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii SQL.
  Grzegorz Stolecki (freelancer)  – Przygodę z informatyką rozpoczynał z komputerami 8-bitowymi ponad 20 lat temu. Zawodowo pracował jako programista, wdrożeniowiec oraz trener. Wielowymiarowymi gąszczami danych, sztuczną inteligencją oraz controllingiem zajmuje się od 1994 roku. Projektuje i wdraża rozwiązania analityczne oparte na hurtowniach danych dedykowane przede wszystkim średnim i małym przedsiębiorstwom. Współautor systemu BI Optima Controlling nagrodzonego przez Microsoft w konkursie “Bądź gotowy na SQL Server 2005”. Jest jednym z liderów PLSSUG Katowice. 
   Marcin Szeliga (BETACOM S.A.) – Od ponad 25 lat pasjonat informatyki, pierwszy program napisał na 8 bitowym komputerze Meritum. Przez kilka lat po studiach szukał właściwego zajęcia: pracował jako administrator baz danych, wdrożeniowiec, twórca dokumentacji, programista, a z zawodów mniej związanych z informatyką – jako redaktor i technik RTV. Od pięciu lat nie zmienia pracy, za to systematycznie wydłuża listę swoich obowiązków: do niedawna pracował jako trener w firmie Comp Safe Support, uczy w szkole i wykłada na uczelni, jest autorem książek i artykułów (Technet), opiekuje się działem SQL Server na portalu WSS. Marcin posiada, między innymi, tytuły Microsoft Certified Trainer (MCT) oraz – od dwóch lat – Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii SQL
   Damian Widera (eZUniverse LLC)  – Od 8 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformę .NET oraz SQL Server. Obecnie pracuje jako project manager oraz konsultant z zakresu baz danych dla ezUniverse LLC z siedzibą w Needham, MA. Pracował także jako trener, twórca dokumentacji oraz analityk biznesowy. Jest współtwórcą oraz liderem jednej z największych grup pasjonatów SQL Server w Polsce – Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft (PLSSUG Katowice).