Prelegenci PLSSUG na konferencjach w grudniu

2012-11-26 Anorak Konferencje, Networking

Grudzień to ostatni miesiąc naszych aktywności w tym roku. Planujemy kilka spotkań w różnych miastach jeszcze przed okresem świątecznym, a w pierwszej dekadzie (no prawie) nadchodzącego miesiąca naszych liderów będzie można spotkać przynajmniej na dwóch konferencjach.

1 Grudnia (sobota) w Warszawie

na Targach Pracy: Przyszłość w IT (organizowanych przez IT-Supreme) sesję zatytuowaną: “Certyfikacja a kariera w IT. Safe case study” wygłosi Tobiasz Koprowski (MVP, lider PLSUG Wrocław). Krótki abstrakt sesji:

Kilka lat pracy w jednej branży. Kilka lat w innej. Pierwsze egzaminy zawodowe, certyfikacje i specjalizacja. Od kilku lat w kolejnej – tym razem IT. Jeszcze więcej egzaminów (udanych lub nie), wymagania, specjalizacje, orentacje. Czy certyfikacja jest dla informatyka, czy informatyk dla certyfikacji? Od czego zacząć, na czym skończyć. Gdzie jest kres możliwości, a gdzie granica radości z pracy. Na ile udowodnienie czegoś komuś jest konieczne w karierze informatyka. Na te i kilka innych dziwnych, filozoficznych, być może niepotrzebnych pytań chciałbym odpowiedziec. A kilka chciałbym pozostawić do własnej oceny.

Wstęp na imprezę jest wolny, wymagana jest wcześniejsza, kwalifikowana rejestracja. A więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia TUTAJ.

oraz

11 Grudnia (wtorek) również w Warszawie

na konferencji tematycznej: Business Intelligence GigaCon 2012 (organizowanej przez Software Konferencje) sesję zatytuowaną: “Self-service BI – witajcie po ciemnej stronie mocy” wygłosi Grzegorz Stolecki (MVP, lider PLSSUG Katowice). Krótki abstrakt sesji:

Samoobsługowy Business Intelligence to podejście, które w szybkim tempie zajęło ważne miejsce w świecie analiz biznesowych. Kusząc wspaniałymi obietnicami oferuje świat prawie idealny: nieobciążonych pracą informatyków, niezwykle zadowolonych analityków, krótkie czasy wdrożenia, pikujące w dół koszty utrzymania rozwiązań BI. Jest jednak również mroczna strona, trochę przemilczana, rzucająca cień na pogodny obraz. Warto uświadomić sobie zagrożenia, które niesie ze sobą Self-service BI. Warto to zrobić zanim nasz projekt zasili grono przedsięwzięć upadłych.

Na tę imprezę wstęp jest również wolny, również wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zaś więcej szczegółów znaleźć można na stronie wydarzenia TUTAJ.

Jeżeli będziecie w okolicy zachęcamy do kontaktu i zajrzenia na oba wydarzenia.

 

Post Scriptum

Mozemy też powiedzieć, że w przyszłym roku nasi liderzy (i nie tylko) również będą obecni na konfrencjach, na których będziecie mogli ich złapać.