PIERWSZE Spotkanie PLSSUG Trójmiasto

2013-11-21 Anorak Spotkania, Trójmiasto

Jak nam niedawno doniesiono, Trójmiejskim sympatykom SQL Server spodobały się rozmowy o technologii. Wynik tych rozmów mógł być tylko jeden: kolejne spotkania. Mamy więc wielki zaszczyt zaprosić trójmiejskich sympatyków baz danych na:

PIERWSZE Spotkanie PLSSUG w Trójmieście (a konkretnie w Gdańsku)

AGENDA:

17:45 – 18:00 | Rozpoczęcie spotkania | Łukasz Terlecki – lider PLSSUG Trójmiasto
18:00 – 19:00 | Pierwsze kroki w tworzeniu wymiarów za pomocą SSIS | Maciej Skrzos
19:00 – 19:20 | Pizza Time
19:15 – 20:20 | Database Snapshot Geek Dive| Czarek Ołtuszyk

O SESJACH:
SESJA 1: Pierwsze kroki w tworzeniu wymiarów za pomocą SSIS
ABSTRAKT: Na pierwszym spotkaniu skupimy się na typach Slowly Changing Dimension. Postaram się przybliżyć dobre praktyki oraz różne metody implementacji w SSIS.

SESJA 2: Database Snapshot Geek Dive
ABSTRAKT: Zastanawiacie się może czym jest „Geek Dive”? Jest to wymyślony przeze mnie zwrot określający sesję, która w pierwszej części skupia się na wyjaśnieniu działania wybranych mechanizmów SQL Servera (Deep Dive). Natomiast w drugiej przedstawia ich na tyle niestandardowe wykorzystanie, że na taki pomysł mógł wpaść jedynie totalny geek J. Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na pytania: „Ile czasu trwa zrobienie snapshotu?” lub „Ile pamięci RAM zużyje SQL Server podczas czytaniazesnapshotowanych danych?”, a do tego chciałbyś się przekonać, czy moje niekonwencjonalne rozwiązanie używające snapshotów jest na miarę geeka – ZAPRASZAM !!!

O PRELEGENTACH:
Maciej Skrzos – absolwent wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Od 4 lata zajmuje się zawodowo implementacja rozwiązań Business Intelligence, obecnie jako BI Developer w firmie Hempel Paints.

Cezary Ołtuszyk – Kierownik Działu Administracji Systemami w firmie BEST S.A. oraz konsultant z zakresu SQL Server. Specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury bazodanowej, optymalizacji wydajności oraz rozwiązywaniu problemów związanych z pracą serwera. Swoją wiedzę potwierdził zdając serię egzaminów z zakresu SQL Server oraz technologii pokrewnych. Prowadzi bloga o tematyce bazodanowej pod adresem: coltuszyk.wordpress.com

LOGISTYKA:
MIEJSCE:  ul. Szymanowskiego 2, Gdańsk, 1 piętro, firma Hempel
DATA: 12 grudnia 2013

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:

https://1spotkanieplssugtrojmiasto.eventbrite.com