101. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Paweł Chodarcewicz oraz Wojciech Sawicki

2016-11-27 Michał Krużel Warszawa

Mówi się, iż po setce człowiek staje się mądrzejszy. Na sto pierwszym spotkaniu podzielimy się z Wami doświadczeniami nabytymi podczas niezliczonych projektów i będziecie mieli okazję posłuchać o rzeczach, o których być może Wam się nie śniło. Zaplanowane tematy powinny przypaść do gustu zarówno architektom jak i przeciętnym zjadaczom SQL-a.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Paweł Chodarcewicz – Czego się nauczyliśmy budując platformę telemetryczno-analityczną obsługującą miliony zdarzeń na sekundę?

Abstrakt:
Aria to platforma telemetryczno-analityczna stworzona na wewnętrzne potrzeby Microsoftu. Używa jej wiele kluczowych produktów – chociażby Office, czy Skype. Obsługuje miliony zdarzeń na sekundę pochodzących z setek milionów urządzeń rozsianych po całym świecie. Mówimy tu o dziesiątkach petabajtów miesięcznie. Dane przetwarzane są w sposób strumieniowy dzięki czemu można z nich korzystać w czasie rzeczywistym.

 

19:30 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

19:45 – 21:00 Wojciech Sawicki – Cuda i dziwy

Abstrakt:
Czasem nasze oczekiwania zupełnie rozmijają się z rezultatami. Stan zaskoczenia i zdziwienia, może wypływać z błędnego rozumienia mechanizmów i warto poznać przyczyny, dlaczego mssql zachowuje się tak, a nie inaczej.
Poznanie przyczyn pozwoli na takie tworzenie rozwiązań, aby spróbować uniknąć pułapek. Dobór przykładów jest oparty na napotkanych problemach i wiem, że nie wyczerpuje całości problemów.

 

Paweł Chodarcewicz
Architekt w Microsoft, współtwórca platformy Aria, pasjonat systemów rozproszonych. Wcześniej przez wiele lat związany z firmą 9LivesData tworzącą rozproszony system backupujący – HydraStor.

 

Wojciech Sawicki
Obecnie udziela się na stanowisku kierownika w SIMPLE S.A. Zajmuje się MSSQL od wersji 7.0. Głównie zapytania i ich optymalizacja, ale projektowanie oraz administrowanie też leżą w obszarze jego zainteresowań zawodowych.

 

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl