Witam serdecznie,
Zbliża się ostatnie w tym roku, 47 spotkanie grupy miłośników SQL Server PLSSUG we Wrocławiu. Już 18 grudnia Przemek Pogorzelec opowie nam jak zadbać o poprawne dane w naszych bazach. Po przerwie Kamil Nowiński przedstawi PowerPivot i dlaczego analiza danych jest taka przyjemna ;)
Zapraszam serdecznie 18.12.2014, Altkom Akademia we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2.
AGENDA:
17:20 – 17:30 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii
17:30 – 18:00 | Dzień Dobry i Co nowego w PLSSUG | Kolektyw
18:00 – 19:00 | Data Validation with Constraints | Przemysław Pogorzelec
19:00 – 19:40 | Networking
19:40 – 20:40 | Wprowadzenie do modelowania danych w PowerPivot | Kamil Nowiński
20:40 – 20:55 | Dyskusja, zakończenie.
W związku z ograniczeniami lokalowymi proszę o rejestrację na: MEETUP
Abstrakty sesji:
Przemysław Pogorzelec – Data Validation with Constraints:
Jednym z obowiazków użytkownika bazy danych jest zadbanie o to aby do bazy trafiały tylko “poprawne” dane. Opowiemy sobie na pytanie “dlaczego jest to takie ważne?”. Powiemy sobie także nakładaniu ograniczeń oraz walidacji danych.
Kamil Nowiński – Wprowadzenie do modelowania danych w PowerPivot:
PowerPivot jako dodatek do Microsoft Excel 2013 doskonale wpisuje się w promowaną od wielu lat metodykę Self-Service BI pozwalając na budowanie złożonych modeli danych i późniejsze ich wykorzystanie do zaawansowanych analiz danych.
Na sesji dowiemy się od czego zacząć pracę z PowerPivot, czym mogą być źródła danych, dlaczego analiza dużych ilości danych jest taka przyjemna (bo szybka) oraz jak możemy przygotowany model współdzielić ze współpracownikami.
Bio prelegentów:
Przemysław Pogorzelec – przygodę z programowaniem zaczął 7 lat temu od języka Pascal. W następnych latach przesiadł się na języki obiektowe takie jak Delphi, Java a ostatnio C#. Zawodowo jako programista ma już za sobą 2 lata doświadczenia a językiem wiodącym jest właśnie C#. Zna między innymi WinForms, NHibernate, EntityFramework jak również języki bazodanowe głównie T-SQL.
Kamil Nowiński – Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat baz danych SQL Server (MCITP, MCP, MCTS, MCSA SQL Server). Pierwsze szlify w programowaniu nabywał jako nastolatek na 8-bitowym Atari, programując w Assemblerze. Znany na ówczesnej “scenie” jako koder wrocławskiej grupy “Pentagram”. W końcówce ubiegłego wieku rozpoczął programowanie w Visual Basicu 6 oraz Microsoft SQL Server 2000. Pracując dla rynku motoryzacyjnego w firmie SoftVig zdobywał doświadczenie w kolejnych wersjach silnika bazodanowego firmy z Redmond oraz programowaniu w .NET Framework (VB.NET). Jako współzałożyciel spółki Sertum był głównym projektantem i programistą platformy handlowej, dla rynku farmaceutycznego, zbudowanej w architekturze trójwarstwowej opartej na SQL Server 2008, Visual Studio 2008 i języku C#. Doświadczenie zdobywane jako administrator baz danych oraz optymalizacja dużych baz danych po wielu latach skłoniły do potwierdzenia umiejętności certyfikatami Microsoft w dziedzinie SQL Server, a także sprowokowały do dalszego poszerzania wiedzy w kierunku hurtowni danych, narzędzi Integration, Reporting, Analysis Services. Obecnie, jako niezależny konsultant, w roli architekta pracuje przy budowie hurtowni danych dla Ministerstwa Finansów w programie e-Cło. W stowarzyszeniu PLSSUG od kilku lat, od roku 2012 jako współorganizator SQLDay – corocznych spotkań miłośników SQL Servera we Wrocławiu.
LOGISTYKA:
KIEDY: 18 grudnia od 17:30
GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2 (wejście C, pietro 3)
PO SPOTKANIU – materiały: