69. spotkanie PLSSUG Warszawa

2013-03-29 Leszek Kwaśniewski Spotkania, Warszawa

Witaj,

Zapraszam Cię na 69. spotkanie PLSSUG Warszawa. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 4 kwietnia  o godz. 18:00 w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatycznej (ul. Lewartowskiego 17, Warszawa) – Sala 107 (parter).

Dokładny adres tutaj: http://www.wwsi.edu.pl , a na mapie lokalizacja pokazana jest tutaj:

http://goo.gl/maps/jUfhh

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Agenda spotkania:

17:50 – 18:00 Zbieramy się w Sali 107
18:00 – 18:05 Rozpoczęcie spotkania
18:10 – 19:25 Włodzimierz Bielski Analiza danych w ruchu – Microsoft StreamInsight

Podczas sesji zostanie przedstawiona technologia Microsoft StreamInsight, umożliwiająca analizowanie „w locie” dużych strumieni danych. Omówimy również, w jaki sposób StreamInsight rozszerza i uzupełnia platformę SQL Server, oraz zobaczymy praktyczne aspekty wykorzystania tej technologii.

Agenda:

  • Wprowadzenie
  • Koncepcja Complex Event Processing (CEP)
  • StreamInsight jako platforma CEP
  • Integracja StreamInsight z SSIS
  • StreamInsight w praktyce

 

19:25 – 19:40 Przerwa – luźne rozmowy, networking ….
19:45 – 21:00 Konrad Wypchło Jak oszczędzić czas? Generowanie procesów ETL w SSIS i zarządzanie metadanymi.

W wielu projektach gdzie występują procesy ETL istnieją podobne struktury i metody ładowania danych. Snapshot, SCD0,1,2,…,n, wymiary, fakty, oraz inne podejścia powielane są czasami na setkach lub tysiącach tabel. Ręczne tworzenie pakietów SSIS oraz kodu T-SQL obsługującego tego typu rozwiązania w obszarze ETL jest czasochłonne i po prostu nudne. Odpowiedzią jest wygenerowanie pakietów SSIS, struktury bazy danych oraz potrzebnego kodu T-SQL oszczędzając czas, oraz zajmując się ciekawszymi (niż powielanie wzorców) aspektami kodowania generatora. Taki generator może korzystać z różnych podejść zarówno z automatycznego odświeżania metadanych jak i dedykowanego repozytorium. Sztuczki i mechanizmy stworzone do prostego zadania generowania przerzucania danych z miejsca A do miejsca B pozwalają na zrealizowanie zaawansowanych scenariuszy od monitorowania zmian zaczynając a kończąc na continuous integration dla systemów bazodanowych kończąc. Podczas sesji pokażę generowanie pakietów SSIS z poziomu C# i XML, gotowe repozytorium metadanych, monitorowanie i podejście CI.

 

Do zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie,
Leszek Kwaśniewski

Lider PLSSUG Warszawa