99. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Paweł Mitruś oraz Bartosz Ratajczyk

2016-10-03 Hubert Kobierzewski Warszawa

Właśnie powróciliśmy z pierwszej edycji SQL Saturday w Polsce, które pozwala nam zebrać się raz na jakiś czas w większym gronie. Dotyczy to nie tylko uczestników, ale także prelegentów przybywających z odległych zakątków Starego Kontynentu. Z mocno naładowanymi bateriami zabieramy się do organizowania naszych lokalnych spotkań. Tym razem pozostawimy kod naszych skryptów nieco z boku i przyjrzymy się projektowaniu rozwiązań hurtownianych oraz zagłębimy się w meandrach potwierdzania swoich umiejętności poprzez certifikację.

Spotkanie odbędzie się 6 października 2016 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195a.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Paweł Mitruś – “Projektowanie hurtowni danych”

Abstrakt:
Na sesji wyjdziemy od podstaw hurtowni danych (OLTP / OLAP, 3NF / denormalizacja, star / snowflake schema, fakty / wymiary), a następnie przejdziemy do takich elementów jak kostka Analysis Services, SCD typu 0, 1 i 2. Całość zostanie zaprezentowana na analizie konkretnego przypadku analizy sprzedaży.

19:30 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, poczęstunek

19:50 – 20:50 Bartosz Ratajczyk – “Certyfikacje i szkolenia SQL Server – stan obecny i nadchodzące nowości”

Abstrakt:
Myślisz o uzyskaniu certyfikatu, który pokazałby że znasz SQL Server? Nie wiesz, czy trzeba brać udział w szkoleniach i jeśli tak – to jakich? Jakie są obecne ścieżki certyfikacyjne i jakie tytuły można dzięki nim uzyskać?

A może masz już jakieś certyfikaty i myślisz o uzyskaniu nowych lub wyższych? Jakie egzaminy należy teraz zdać, żeby zrobić “upgrade” tytułu?

Zapraszam na sesję, gdzie przedstawię obecne ścieżki certyfikacyjne SQL Server, oficjalne szkolenia, egzaminy i najnowsze zmiany w certyfikacjach wprowadzane przez Microsoft. Będzie też kilka słów o tym jak zmieniały się te certyfikaty na przestrzeni lat czy wygasaniu obecnych tytułów MCSA czy MCSE.

 

Bio:

Paweł Mitruś
Absolwent Informatyki wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Konsultant Business Intelligence w firmie ITMAGINATION i zarówno z samą organizacją jak i BI związany od 2 lat. W pracy najbardziej ceni przejrzystość projektowanych rozwiązań i możliwie jak najczęstsze wdrażanie wzorców oraz dobrych praktyk. W życiu codziennym dużą wagę przykłada do umiejętności miękkich, szczególnie usprawnianiu komunikacji międzyludzkiej, a także budowaniu zgranych zespołów. Hobbystycznie, w przerwach pomiędzy kontuzjami, trenuje triathlon.

 

Bartosz Ratajczyk
Konsultant SQL Server związany z 7N. Programista aplikacji i baz danych, ze szczególnym naciskiem na SQL Server i C#. Fan automatyzowania powtarzalnych czynności i szukania sposobów przyspieszania zbyt wolnych zapytań do baz danych. Ostatnie dziesięć lat spędził na tworzeniu i rozwoju systemów raportujących i rozliczających oraz hurtowni danych opartych głównie o technologie Microsoft. Posiada certyfikaty MCTS SQL Server oraz MCSE Data Platform. Autoryzowany trener Microsoft.

 

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.

 

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

 

Zapraszam,
Hubert