98. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Tomasz Kopacz

2016-08-29 Hubert Kobierzewski Spotkania, Warszawa

Wypoczęci po – od czasu do czasu cieszącymi nas słońcem – lipcu oraz sierpniu znowu zobaczymy się razem i posłuchamy następnej historii o sposobach na przechowywanie i przetwarzanie danych. A do prezentacji udało nam się zaprosić nie byle kogo, ale samego Tomasza Kopacza z firmy Microsoft, który będzie próbował wywrócić nasz relacyjny świat do góry nogami. Zapowiada się arcyinteresująca dyskusja. Widzimy się w czwartek, 8 września 2016r., w siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195a.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 20:15 Tomasz Kopacz – “NOSQL dla SQL-owców”

Abstrakt:
Zakładając, że jesteśmy wiecznie zakochani w relacyjnych bazach danych, celem sesji jest pokazanie innego spojrzenia na przechowywanie i przetwarzanie informacji. Sesja będzie skupiona bardziej na przeprowadzeniu słuchaczek i słuchaczy poprzez różne opcje techniczno-architektoniczne:
– marketing BigData (przepraszam, ale trzeba! ;-) )
– Blob / HDFS / Hive / Pig
– DataLake i U-SQL
– Document DB / MongoDB
– Może RavenDB i pokrewne
– no i więcej niż trochę o mikroserwisach.

20:15 – 20:35 Networking, luźne rozmowy, poczęstunek

Bio:
Tomasz Kopacz

Principal Technical Architect (Evangelist) w Microsoft. Współpracuje z architektami oraz projektantami systemów wykorzystujących, między innymi, technologie Microsoft. W ramach współpracy doradza przy wyborze właściwych elementów pozwalających rozwiązać określony problem. Zajmuje się również prezentacją wzorców i dobrych praktyk architektonicznych oraz szeroko pojętym wykorzystaniem technologii .NET, serwerów Microsoft, Microsoft Azure i różnych narzędzi wspierających prowadzenie projektów.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
RSVP

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Zapraszam,
Hubert

Tagi: