97. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Bartosz Ratajczyk i Hubert Kobierzewski

2016-06-09 Hubert Kobierzewski Spotkania, Warszawa

Zapraszamy Was na ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Na pewno podsumujemy sobie naszą ostatnią konferencję SQLDay i pociągniemy nieco tematy poruszone na niej. Tym razem nieco nietypowo, zobaczymy się w środę, 15 czerwca 2016r., w siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195a.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Bartosz Ratajczyk – “XML w SQL Server w praktyce”

Abstrakt:
Zdarza się, że musimy użyć XML w SQL Server. Jeśli to nowy dla nas temat to rozpoznając go dowiadujemy się, że są takie konstrukcje jak FOR XML do jego generowania z danych relacyjnych, że można użyć XQuery do wyciągania danych z dokumentów XML, albo możemy wczytać dane XML do bazy i przetworzyć je do postaci relacyjnej. I fajnie. Ale poza wiedzą ogólną warto wiedzieć jak można wykorzystać XML w praktyce.

Na sesji oprócz szybkiego powtórzenia podstaw przyjrzymy się:
– jak za pomocą T-SQL można zbudować nieco bardziej zaawansowany dokument XML z kilkoma poziomami zagnieżdżeń
– jak używać przestrzeni nazw
– jak wczytać i zweryfikować poprawność dokumentu XML ze schematem XSD
– jakie ograniczenia mają schematy i jak próbować je obejść
– jak wykorzystać SSIS do czytania, przetwarzania i generowania plików XML
– i jak sobie radzić, kiedy standardowo dostępne kontrolki nie wystarczają.

Sesja przewidziana na poziomie 300.

19:30 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, poczęstunek

19:50 – 20:45 Hubert Kobierzewski – “Hadoop w połączeniu z SQL Server – jak to działa?”

Abstrakt:
Ostatnia wersja naszego ulubionego produktu bazodanowego wprowadza kilka innowacji związanych z integracją z rozwiązaniami Big Data. Na sesji dowiemy się jak Query Engine oraz Integration Services potrafią komunikować się z obszarem mniej ustrukturyzowanych danych.

Bartosz Ratajczyk
Konsultant SQL Server związany z 7N. Programista aplikacji i baz danych, ze szczególnym naciskiem na SQL Server i C#. Fan automatyzowania powtarzalnych czynności i szukania sposobów przyspieszania zbyt wolnych zapytań do baz danych. Ostatnie dziesięć lat spędził na tworzeniu i rozwoju systemów raportujących i rozliczających oraz hurtowni danych opartych głównie o technologie Microsoft. Posiada certyfikaty MCTS SQL Server oraz MCSE Data Platform. Autoryzowany trener Microsoft.

Hubert Kobierzewski
Konsultant BI w Codec Systems (a.k.a. Codec-dss). Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Polish SQL Server User Group.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
RSVP

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Zapraszamy,

Leszek i Hubert