96. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Łukasz Grala i Hubert Kobierzewski

2016-04-29 Hubert Kobierzewski Spotkania, Warszawa

Domyślamy się, że spora część z Was pakuje swoje walizki na wyjazd do Wrocławia i bardzo się z tego cieszymy. No, ale zanim wyruszycie w podróż to mamy dla Was małą rozgrzewkę tuż przed samą konferencją SQLDay 2016. Tematyka tym razem zwróci się w stronę analityki i raportowania. Zobaczymy jak dużo potrafi pokazać nowy SSRS i jak da się poszerzyć funkcjonalność SSAS.

Widzimy się w siedzibie Microsoft przy Al. Jerozolimskich 195a, 12 maja 2016 r. o 18:00
Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:35 Łukasz Grala – “80 minut z nowym serwerem raportowania Reporting Services SQL Server 2016”

Abstrakt:
Poznaj nowy serwer Reporting Services, tak dużych zmian nie było w Reporting Services od kilkunastu lat. W czasie tej sesji zobaczysz jak wygląda i działa nowy serwer raportowania. Jak robić KPI, nowe wizualizacje danych, czy też jak dostosować wygląd portalu pod swoje potrzeby. Zobaczymy raportowanie mobilne, integracje z PowerBI, jak zmieniły się Report Builder i co to jest SQL Server Mobile Report Publisher – wszystko to w 80 minut.

19:35 – 19:50 Networking, luźne rozmowy

19:50 – 20:40 Hubert Kobierzewski – “Wiercimy dziury w kostkach: SSAS Actions”

Abstrakt:
Jedną z pożądanych funkcjonalności w narzędziach analitycznych jest tzw. drillthrough. Zdarza się, że osoby przeglądające raporty lub kokpity mają nieodpartą ochotę na podejrzenie danych, które po zagregowaniu dają im wyniki pojawiające się na ekranie. W trakcie sesji zobaczymy proste definicje podglądania oraz jak za pomocą kawałka kodu w .NET można zwracać dowolnie ustawione zestawienia danych, które SSAS odczytuje ze źródeł.

Łukasz Grala
Architekt rozwiązań Business Intelligence i od 2010 roku MVP w kategorii Data Platform.

Hubert Kobierzewski
Konsultant BI w Codec Systems (a.k.a. Codec-dss). Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Polish SQL Server User Group.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
RSVP

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Zapraszamy,
Leszek i Hubert