95. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Bartosz Ratajczyk

2016-04-04 Hubert Kobierzewski Spotkania, Warszawa

Za oknem wiosna w pełnej krasie a profesjonaliski i profesjonaliści od SQL Servera minimalizują swoją odzież. Podążając tym trendem my także zajmiemy sie minimalizmem w naszej pracy.

Agenda:
18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Bartosz Ratajczyk – “Operacje minimalnie logowane”

Abstrakt:

Minimalne logowanie ma same zalety. No, prawie. Na pewno wiesz, że można przełączyć bazę danych z trybu FULL do BULK LOGGED i zmniejszyć ilość danych zapisywanych do logu. Wiesz też pewnie, że operacja INSERT albo przebudowa indeksu mogą być nieco mniej agresywnie logowane.

Co jednak dokładnie oznacza minimalne logowanie? Jakie warunki musimy spełnić, żeby minimalne logowanie miało miejsce? Z jakim ryzykiem się to wiąże i jakie odnosimy z tego korzyści? Zapraszam na sesję, na której odpowiemy sobie wspólnie na te pytania, i dowiemy się czym są logowanie pełne, minimalne i efektywne.
19:15 – 19:30 Networking, luźne rozmowy

19:30 – 20:30 (sesja w trakcie ustalania)
Bartosz Ratajczyk

Konsultant SQL Server związany z 7N. Programista aplikacji i baz danych, ze szczególnym naciskiem na MSSQL i C#. Fan automatyzowania powtarzalnych czynności i szukania sposobów przyspieszania zbyt wolnych zapytań do baz danych. Ostatnie dziesięć lat spędził na tworzeniu i rozwoju systemów raportujących i rozliczających oraz hurtowni danych opartych głównie o technologie Microsoft. Posiada certyfikaty MCTS SQL Server oraz MCSE Data Platform. Autoryzowany trener Microsoft.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
RSVP

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Miejsce: Siedziba Microsoft, al. Jerozolimskie 195a
Czas: 7 kwietnia 2016 r., 18:00

Zapraszamy,

Leszek i Hubert