94. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Radek Makuch i Darek Markowski

2016-03-14 Hubert Kobierzewski Spotkania, Warszawa
UWAGA!!! Spotkanie przełożone na późniejszy termin – 17 marca 2016 r.!

Po niespodziewanej przerwie wracamy do gry z następnym zestawem prelekcji związanych z platformą danych. Tym razem w wiedzy zasmakują głównie programiści SQLa, ale oczywiście mile widziana jest każda dusza pragnąca “dobrych zapytań”.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Radek Makuch i Darek Markowski – “Optymalizacja zapytań MSSQL”

Abstrakt:

Na tej sesji chcielibyśmy omówić wydajność zapytań w kontekście planów wykonania: jak czytać plan wykonania, na co zwracać uwagę, jak przeprowadzić analizę używanych indeksów i złączeń tabel.

19:15 – 19:30 Networking, luźne rozmowy

19:30 – 20:30 Hubert Kobierzewski – Scenariusze uruchamiania i monitoring pakietów SSIS

Abstrakt:

Pakiety SSIS stanowią elementarne moduły naszych rozwiązań integracji danych. Z jednej strony ich zawartość realizuje pewien jednostkowy scenariusz, ale one same są częścią rozwiązania, w którym liczą się harmonogram, kolejność, wzajemna zależność, bezpieczeństwo oraz dostosowanie do wyznaczonych ram czasowych. Niniejsza sesja – wypełniona po brzegi demonstracjami – pokaże różne sposoby na uruchamianie pakietów wraz z ich konsekwencjami w różnych aspektach. Dodatkowym tematem będzie monitoring pracy pakietów.
Radek Makuch – inżynier do spraw rozwoju narzędzi do monitoringu wydajności baz danych Oracle i MSSQL, oprócz programowania na co dzień zajmuje się również optymalizacją baz danych MSSQL.

Dariusz Markowski – wieloletni ekspert w dziedzinie optymalizacji wydajnościowej baz danych Oracle i MSSQL. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu międzynarodowych organizacjach, od 2006 założyciel i Dyrektor Generalny DBPLUS. Twórca autorskiej metodologii zbierania informacji dotyczących wydajności baz danych oraz współautor projektu DBPLUS Performance Monitor.

Hubert Kobierzewski – Konsultant BI w Codec Systems (a.k.a. Codec-dss). Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Polish SQL Server User Group.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
RSVP

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl
Zapraszamy,

Leszek i Hubert