92. Spotkanie PLSSUG Warszawa – {DBPLUS} i Jerzy Łoś

2015-11-30 Hubert Kobierzewski Spotkania, Warszawa

SQLDay Lite 2015 już za nami i jeszcze emocje po zapoznaniu się z funkcjonalnościami zapowiadanymi w SQL Server 2016 nie wygasły, a my już szykujemy dla Was następne spotkanie. Dla pewnej różnorodności, jako tematykę wybraliśmy administrację i programowanie. Spotkamy się w czwartek, 3 grudnia 2015 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Dariusz Markowski & Piotr Właziński – “Optymalizacja wydajności baz danych MSSQL z użyciem DBPLUS Performance Monitor na wybranych przykładach”

Abstrakt:
W prezentacji zostanie przedstawiona ogólna filozofia optymalizacji wydajności baz danych MSSQL z użyciem oprogramowania DBPLUS Performance Monitor oraz jej zastosowanie w praktyce, na przykładzie konkretnych studiów przypadków u wybranych klientów DBPLUS.

 

19:15 – 19:30 Networking, luźne rozmowy

19:30 – 20:30 Jerzy Łoś – “Integracja SQL Server ze środowiskiem SOA za pomocą EAI”

Abstrakt:
Dwie najważniejsze rzeczy jakie bym chciał żeby zapamiętali odbiorcy

-Rożnica pomiędzy kontraktem usługi określonym za pomocą xsd, a typem xml-owym ze schematem użytym w sql server (zasady zmian / wersjonowania).

-Możliwość stworzenia pośredniego modelu relacyjnego pomiędzy XML, a schematem bazy danych (mapowanie ORM) i możliwość wygenerowania go automatycznie na podstawie widoków systemowych.

Jerzy Łoś – Skończył Informatykę na MIM UW. Od 8 lat pracuje w Grupie Cyfrowy Polsat przy systemie bilingowym. Z Sql serwer ma do czynienia od wersji SQL 2000 (enterprise). Jest posiadaczem certyfikatu MCSE – Data Platform.

Dariusz Markowski – wieloletni ekspert w dziedzinie optymalizacji wydajnościowej baz danych Oracle i MSSQL. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu międzynarodowych organizacjach, od 2006 założyciel i Dyrektor Generalny DBPLUS. Twórca autorskiej metodologii zbierania informacji dotyczących wydajności baz danych oraz współautor projektu DBPLUS Performance Monitor.

Piotr Właziński – manager z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży IT. Przez ponad 13 lat zarządzał działami IT w kilku dużych firmach w Polsce i za granicą  gdzie był odpowiedzialny między innymi za wdrożenia i utrzymanie dużych systemów IT, zarządzanie portfelem projektów strategicznych oraz zarządzanie zmianą w związku z wdrażaniem nowych technologii. Dyrektor Rozwoju Biznesu DBPLUS.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

 

Zapraszamy,

Leszek i Hubert