91. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Gerard Karp i Michał Krużel

2015-10-27 Hubert Kobierzewski Networking, Spotkania, Warszawa

Jesień już na dobre za oknami, pogoda robi się czasem nieco ponura a my zapraszamy Was na kolejne spotkanie naszej grupy. Aby nieco odprężyć się od SQL-a jeden z tematów będzie mniej techniczny – gościć będziemy osoby na codzień zajmujące się prawem.

Spotkamy się w czwartek, 5 listopada 2015 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie
18:15 – 19:00 Gerard Karp – “Administrator bezpieczeństwa informacji – czy warto powoływać?”

Abstrakt:
Zdarza się czasem, że nasze bazy danych zawierają dane osobowe i zastanawiamy się czy musimy wypełniać obowiązki zapisane w ustawie o ochronie danych osobowych. Gerard Karp przedstawi nam jeden z nich, a mianowicie kwestię powoływania tzw. ABI.
19:00 – 19:15 Networking, luźne rozmowy

19:15 – 20:15 Michał Krużel – “Trace Flagi”

Abstrakt:
Czym są, jak używać, czego się wystrzegać? Na sesji Michał przedstawi kilka przykładów działania w akcji z punktu widzenia dewelopera SQL Servera.

Gerard Karp kieruje zespołami prawa ochrony prywatności i technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz komunikacji elektronicznej w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, nowych technologii, Internetu i komunikacji elektronicznej.

Jego doświadczenie w zakresie ochrony danych osobowych obejmuje m.in. doradztwo na rzecz największego w Polsce portalu pośrednictwa pracy, producenta smartfonów i telewizorów w obszarze SmartTV, a także opracowanie i wsparcie prawne przy wdrożeniu kilku największych programów lojalnościowych dla firm z sektora handlu detalicznego.

Często występuje na konferencjach poświęconych problematyce ochrony informacji oraz danych osobowych. Jest także autorem wielu publikacji i opracowań w tym zakresie. Informator Chambers Europe 2015 rekomenduje go w obszarze ochrony danych osobowych. Jest laureatem konkursu profesjonaliści Forbesa 2012.

Michał Krużel to Wielokrotnie widywany u nas konsultant BI w firmie ITMagination. Z dużym powodzeniem zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem projektów opartych o BI stack Microsoftu. Prowadzi także własnego bloga: http://michalkruzel.wordpress.com/

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
RSVP

Jak zwykle zapraszamy do podzielenia sie z nami swoją wiedzą związaną z platformą danych. Jeśli wiecie czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Zapraszamy,
Leszek i Hubert