90 Spotkanie PLSSUG Warszawa – Włodek Bielski i Bartosz Ratajczyk

2015-10-02 Hubert Kobierzewski Networking, Spotkania, Warszawa

Serdecznie zapraszamy Was na drugie w tym sezonie spotkanie naszej grupy. Tym razem mamy nadzieję, że zasili nas także brać akademicka, która właśnie podwija rękawy przed zmierzeniem się z wyzwaniami nowego semestru. Spotkamy się w czwartek, 8 października 2015 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft i pociągniemy nieco tematy związane z administarcją oraz programowaniem bazodanowym.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Włodek Bielski – “Bezpieczne dane: RLS i Always Encrypted”

Abstrakt:

Na kolejnym spotkaniu grupy zajmiemy się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem danych, zarówno przechowywanych lokalnie jak i tych w chmurze. Rozważymy różne scenariusze wykorzystania Row-Level Security, w tym do zarządzania dostępem do hurtowni danych SQL Server 2016. Przyjrzymy się też w jaki sposób funkcja Always Encrypted może uprościć przechowywanie i przetwarzanie wrażliwych danych (np. osobowych) w chmurze Microsoft Azure.

19:15 – 19:30 Networking, luźne rozmowy

19:30 – 20:15 Bartosz Ratajczyk – “Co to te CTE i jak zrobić PIVOT?”

Abstrakt:

Całkiem niedawno spotkałem się z kilkoma osobami, gdzie część z nich miała pewną trudność w zrozumieniu i stosowaniu takich konstrukcji jak rekurencyjne CTE, PIVOT i UNPIVOT czy GROUPING SETS. A część nawet nie była do końca świadoma co one dają. Na tej krótkiej sesji pokażę o co w tym chodzi i jak drobnymi krokami dojść do wniosku, że to w sumie nawet dość intuicyjne i czasem przydatne sposoby do zastosowania. Sesja przeznaczona dla osób, które mają mniejsze doświadczenie w pisaniu kodu T-SQL, albo chciałyby zrozumieć gdzie ta rekurencja się ukrywa, czy dowiedzieć się, że nawet nie mają świadomości, że GROUPING SETS to dla nich właściwie chleb powszedni.

 

Bartosz Ratajczyk – programista baz danych i aplikacji, od dziesięciu lat pracujący z SQL Server (jeszcze w wersji 2000). Przez większość kariery zawodowej związany z wiodącą firmą na rynku telekomunikacyjnym, a od kilku miesięcy konsultant w firmie 7N. Posiadacz certyfikatów MCTS SQL Server 2008, MCSA SQL Server 2012, a od wakacji także MCT. I stara się o kolejne.Włodek Bielski jest doświadczonym konsultantem i architektem BI. Doświadczenie zawodowe zdobywał  pracując na rzecz międzynarodowych firm w sektorach FMCG i Retail. Na codzień zarządza wyspecjalizowanym zespołem konsultantów BI w ITMAGINATION. Interesuje się najnowszymi trendami w analityce danych, w tym rozwiązaniami w chmurze Microsoft Azure oraz Big Data. Włodek jest absolwentem Informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim, obecnie studiuje też psychologię na warszawskiej SWPS.

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/225762061/
RSVP
Jeśli wiecie czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Zapraszamy,

Leszek i Hubert