89. spotkanie Data Community Krakow

2019-03-22 Michał Sadowski Kraków

Zapraszamy na spotkanie krakowskiej grupy Data Community.

KIEDY
27 marca (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 Query Store w SQL Server – Tomasz Libera
18:40 – 19:00 Networking
19:00 – 20:00 Przygotowanie środowiska SQL Server na komputerze z Windows 10 oraz Hyper-V – Michał Sadowski
20:00 – 20:05 Zakończenie spotkania

ABSTRAKT
Query Store w SQL Server
– Jak korzystać z „rejestratora” w SQL Server, jednego z najciekawszych nowości dostępnych w SQL Server 2016.
W czasie sesji wyjaśnię zasady działania oraz używanie zarówno graficznych raportów, jak i analizowanie zgromadzonych danych poprzez procedury składowane.

Przygotowanie środowiska SQL Server na komputerze z Windows 10 oraz Hyper-V – Jeśli pracujesz jako konsultant, developer lub administrator często potrzebujesz zbudować środowisko do testowania nowych funkcjonalności, pokazania jak działa funkcjonalność “na żywym organizmie”, bądź sprawdzenia zachowanie nowej wersji oprogramowania bazującego na silniku Microsoft SQL Server. Kilka razy próbowałeś skonfigurować AlwaysOn lub Failover Clustering, jednak ilość czasu potrzebna na przygotowania powoduje, że zostawiasz to na bliżej nie określony czas w przyszłości. Na sesji pokaże “od kuchni” jak wygląda moje podejście do tego tematu, zainstaluję nową maszynę wirtualną wraz z SQL Server oraz pokażę jak można zautomatyzować tworzenie nowych instalacji SQL Server, bez względu na wersję. Sesja stawiająca na praktykę a nie tylko slajdy.

BIO
Tomasz Libera
– MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.
Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

Michał Sadowski – inżynier platformy danych opartych na Microsoft SQL Server, lider krakowskiej grupy Data Community. Pomaga w rozwiązywaniu problemach wydajnościowych na poziomie bazy danych oraz aplikacji. Z technologiami firmy Microsoft związany od 2005 roku. Posiada certyfikaty takie jak: MCSE: Data Platform, MCSA: SQL Server 2012/2014/2016, MCSA: Windows Server 2008/2012/2016 oraz MCT.

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
https://www.meetup.com/Data-Community-Krakow/events/259958287/