87. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Bartosz Ratajczyk i Hubert Kobierzewski

2015-05-02 Hubert Kobierzewski Networking, Spotkania, Warszawa

Zapraszamy na majowe spotkanie stołecznej grupy PLSSUG. Miesiąc temu bujaliśmy nieco w chmurach, więc najwyższy czas zejść na ziemię i zajrzeć do zakamarków pakietu MS SQL Server. A oto i agenda na 7 maja.

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Bartosz Ratajczyk – O co chodzi z Filestream?

SQL Server w wersji 2008 przedstawił Filestream, czyli propozycję rozwiązania problemu plików przechowywanych w bazie, ale tak, żeby jednocześnie mieć ciastko i zjeść ciastko. W sesji celującej w poziom 300 (z hakiem) opowiem, na czym polega Filestream, jak wygląda od środka, kiedy może się przydać, a kiedy nas trochę blokuje. Będzie też kilka słów o Filetable, czyli rozwinięciu Filestream na wyższy poziom, pozwalającym na interakcję z katalogiem plików.

19:30 – 19:45 Przerwa

19:45 – 21:00 Hubert Kobierzewski – Problemy z SSIS w środowisku heterogenicznym

Klasyczne demonstracje SSIS ukazują integrację danych zadaniem tak prostym jak bułka z masłem – połącz się do SQL Servera, dorzuć do tego jeden lub dwa pliki tekstowe i voila – proste, nie? Moja sesja ukaże prawdziwe oblicze integracji danych: praca z bazami różnych producentów, problemy transformacji lub „niewłaściwe” typy danych dla przykładu. Podczas tej godziny ukażę Wam proces wyboru konektora, często występujące problemy z czytaniem danych oraz sposoby na zwiększenie wydajności pakietów. Po prostu – SSIS w prawdziwym świecie danych.

Bartosz Ratajczyk – programista baz danych i aplikacji, od ponad dziewięciu lat pracujący z SQL Serverem (jeszcze w wersji 2000), z czego od czterech bardziej poważnie. Przez większość kariery zawodowej związany z wiodącą firmą na rynku telekomunikacyjnym, a od kilku miesięcy konsultant w firmie 7N. Posiadacz dwóch certyfikatów MCTS SQL Server 2008 i od niedawna MCSA SQL Server 2012, ale stara się o kolejne.

Hubert Kobierzewski pracuje w Codec-dss (aka Codec Systems) jako BI Consultant. Pomaga klientom konsolidować ich dane oraz przekształcać je w wartościowe informacje przy pomocy narzędzi zawartych w Microsoft Data Platform. Hubert jest także vice-liderem warszawskiego oddziału PLSSUG.

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/222253979/

Miejscem spotkania tradycyjnie jest siedziba Microsoft, Al. Jerozolimskie 195a, Warszawa