82 spotkanie PLSSUG Warszawa – Gerard Karp i Łukasz Grala

2014-12-01 Leszek Kwaśniewski Spotkania, Warszawa

Na początku grudnia – spotkamy się po raz ostatni w roku 2014. 4 grudnia o godzinie 18:00 w siedzibie Microsoft Polska na Al. Jerozolimskie 195.

Spotkanie będzie przebiegało pod znakiem Chmury – Cloud Computingu! Na początku zaprezentowane zostaną aspekty prawne przetwarzania danych poza naszym DataCenter/Serwerownią – zaprezentowane przez Adwokata Gerarda Karp, Partnera Kancelarii Prawniczej Wierzbowski Eversheds , po których zanurzymy się w odpowiedzi na odwieczne pytanie “Quo Vadis ? “.

W związku z okresem w którym należy założyć czerwone czapki, aby pomóc Św. Mikołajowi (lub Dziadowi Mrozowi) – przedstawimy Wam również Małych Pomocników ds. (Wy)Twórczości Piernicznej!

A plan spotkania będzie następujący:

18:15 – 19:15 Gerard Karp – Cloud computing od strony prawnej.

Sesja ze świata prawnego na której zostaną przedstawione zagadnienia przetwarzania danych w chmurach od strony prawnej.

Adwokat Gerard Karp kieruje zespołami prawa ochrony prywatności i technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz komunikacji elektronicznej. Specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych, nowych technologii, Internetu i komunikacji elektronicznej. Gerard posiada również doświadczenie w pracy dla sektorów telekomunikacyjnego, IT oraz mediów, m.in. w zakresie przygotowywania kompleksowych umów wdrożeniowych oraz utrzymaniowych, w tym w modelu cloud computing. Doradzał m.in. jednemu z międzynarodowych liderów aukcji internetowych w zakresie ochrony danych osobowych oraz komunikacji elektronicznej, a także jednej z największych sieci mediowych przy wdrożeniu telewizji internetowej. Regularnie reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych oraz przed GIODO i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Często występuje na konferencjach poświęconych problematyce ochrony informacji oraz danych osobowych. Jest także autorem wielu publikacji i opracowań w tym zakresie. Informator Chambers Europe 2013 rekomenduje go w obszarze ochrony danych osobowych. Jest laureatem konkursu profesjonaliści Forbesa 2012.

Przerwa

19:45 – 21:00 Łukasz Grala – Quo Vadis BI 2014?
Mieliśmy już czasy systemów wspomagania decyzji, potem rozkwitł i cieszy się nie zmienną popularnością Business Intelligence. W jakim kierunku zmierza? Czego oczekują klienci nowych rozwiązań Business Intelligence? Czy naturalny język może być „narzędziem” analizy danych? Jak wyglądać będą hurtownie danych w najbliższym dziesięcioleciu i jak będziemy w nich poszukiwać wiedzy, dlaczego maszyny uczące i data scientist odżywają renesans i czy przyszłość jest w analizie Big Data czy może w Internet of Things? O tym wszystkim opowie nam MVP SQL Server, mentor rozwiązań szeroko rozumianej Platformy Danych – Łukasz Grala. Nie zabraknie na pewno PowerBI, Azure Machine Learning, Azure Streaming. Chcesz poznać możliwe kierunki i już dostępne narzędzia przyjdź koniecznie!

Zapraszamy na ostatnie spotkanie w mijającym roku SQL Server 2014!