81. spotkanie Data Community Krakow

2018-09-15 Michał Sadowski News

Zapraszamy na spotkanie krakowskiej grupy Data Community po przerwie wakacyjnej.

UWAGA! Prosimy o wpisanie się na nową – dedykowaną dla naszego regionu – grupę Meetup. Pozwoli ona Wam otrzymywać informacje tylko o krakowskich spotkaniach, a nie Data Community z całego kraju, jak dotychczas. Spowoduje też, że łatwiej będzie nas znaleźć ludziom, którzy szukają lokalnych grup (dotąd było nas widać jako Wrocław). Oto link: https://www.meetup.com/Data-Community-Krakow

Zachęcamy też do polubienia profilu Data Community Poland na Facebooku https://www.facebook.com/DataCommunityPoland/ i do dyskusji na grupie https://www.facebook.com/groups/DataCommunityPoland/

KIEDY
19 września (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 Tworzenie pakietów SSIS przy pomocy C#, czyli jak pracować, żeby się nie napracować – Tomasz Kostyrka
18:40 – 19:00 Networking
19:00 – 20:00 Azure Data Factory V2 introduction – Tomasz Libera
20:00 – 20:05 Zakończenie spotkania

ABSTRAKTY
Tworzenie pakietów SSIS przy pomocy C#, czyli jak pracować, żeby się nie napracować
– Pierwsze wpisy o automatycznym generowaniu pakietów za pomocą C#/VB autorzy SSIS Team Blog opublikowali już w roku 2008. Od tego czasu w sieci pojawiło się wiele materiałów z gotowymi rozwiązaniami, które po lekkim tuningu mogą być wykorzystane w prowadzonych przez nas projektach. Rozwiązania te są jednak często mocno ograniczone (omówione jedynie podstawowe komponenty) lub pół-automatyczne. W trakcie sesji omówiony zostanie mini-framework, który napisany został w celu usprawnienia i maksymalnej automatyzacji procesu generacji projektów. W zaproponowanym rozwiązaniu konfiguracja ControlFlow/DataFlow odbywa się całkowicie z poziomu kodu i nie wymaga wcześniejszego tworzenia tabel docelowych, szablonowych pakietów SSIS czy też projektu z podanymi wcześniej parametrami i managerami połączeń. W części demo zaprezentowanych zostanie kilka gotowych scenariuszy użycia.

Azure Data Factory V2 introduction – wprowadzenie do usługi Azure Data Factory, skierowane do osób rozpoczynających pracę z tą usługą, również tych zupełnie się nią do tej pory nie interesujących, ale za to posiadających pewne doświadczenie w zakresie SQL Server Integration Services.

BIO
Tomasz Kostyrka
– BI Developer w Tieto, asystent na katedrze informatyki WSEI. Od 5 lat związany z rozwiązaniami BI opartymi na platformie Mirosoft.
Tomasz Libera – MVP Data Platform, MCT. Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.
Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
https://www.meetup.com/Data-Community-Krakow/events/254679234/