79. spotkanie Data Community Kraków

2018-05-14 Michał Sadowski Kraków, Networking, Spotkania

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community – Kraków.

KIEDY
23 maja (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 SQL Operations Studio – Marek Maśko
18:40 – 19:00 Networking
19:00 – 20:00 Transformuj swoje dane w Power BI – Adrian Chodkowski
20:00 – 20:10 Zakończenie spotkania

ABSTRAKT
SQL Operations Studio (SQLOps)
to nowe narzędzie od Microsoftu stworzone w celu ułatwienia wykonywania codziennych zadań przez specjalistów bazodanowych. To darmowe i open-source’owe narzędzie do zarządzania bazami danych, które pozwala na pracę z SQL Server’erm, Azure SQL DB i SQL DW na platformach takich jak Windows, macOS i Linux. To lekkie narzędzie działające na wielu platformach może być używane do rozwijania baz danych jak i ich administracji i monitoringu.
W tej sesji Marek Maśko zabierze Was w podróż przez interfejs SQLOps i zaprezentuje jego główne funkcjonalności. Wyjaśni, jak działają wbudowane dashboard’y i co można z nimi zrobić. Nauczysz się jak używać SQLOps do wykonywania swoich codziennych zadań, jak np.:
–          Łączenie się do bazy, wykonywanie zapytań, przeglądanie i eksportowanie rezultatów;
–          Implementowanie złożonych zapytań T-SQL z wykorzystaniem wbudowanych funkcjonalności SQLOps;
–          Wykonywanie wszelkiego rodzaju zadań administracyjnych;
Dodatkowo, Marek zaprezentuje wbudowaną funkcjonalność monitorowania serwerów i baz, oraz zademonstruje, jak tworzyć widgety by te funkcjonalności rozbudować.
Transformuj swoje dane w Power BI – Dla większości użytkowników biznesowych i deweloperów Power BI to przede wszystkim świetne narzędzie do wizualizacji danych, posiadające „pod spodem” wydajny silnik tabelaryczny. Jeszcze większa grupa twierdzi, że Power BI to niezastąpione narzędzie służące do wizualizacji już przetworzonych danych czy to w Analysis Services czy też w hurtowni danych. To jednak nie wszystko! Power BI daje nam ogromne możliwości przetwarzania danych i budowania własnych przepływów ETL bez konieczności użycia zewnętrznych komponentów jak Integration Services czy Data Factory. Podczas sesji zaprezentowane zostaną możliwości graficznej transformacji danych w Power BI, wraz z niemal nieograniczonymi możliwościami języka „M” czyli Power Query Formula Language.

BIO
Marek Maśko – Na co dzień pracuje jako architekt bazodanowy w Sabre Polska gdzie rozwija bazę danych dla systemu planowania lotów. Wspiera duży międzynarodowy zespół programistów, testerów, wdrożeniowców oraz pracowników wsparcia technicznego. Fan optymalizacji zapytań oraz poznawania SQL Server Internals. Z SQL Server’em zawodowo związany od  2010 roku. Wcześniej programista Java oraz C#.
Adrian Chodkowski – Deweloper, konsultant i przede wszystkim pasjonat platformy danych Microsoft. Na co dzień pracuje w charakterze konsultanta z całym przekrojem narzędzi przetwarzających i wizualizujących dane. Uwielbia dzielić się wiedzą dlatego też dużo pisze i mówi na tematy związane z technologiami bazodanowymi i Business Intelligence. Główny organizator i mentor pierwszego hakatonu poświęconego platformie danych Microsoft o nazwie SiriusCoding. Autor bloga seequality.net. W sferze zawodowej interesują go wszelkie technologie związane z przetwarzaniem i składowaniem danych.

 REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/247343219/