79. Spotkanie Data Community Katowice

2018-02-20 Andrzej Kukuła Katowice

Ferie, ferie i po feriach. Zima coraz ostrzejsza, dlatego proponujemy spędzenie popołudnia z nami na kolejnym spotkaniu Data Community w Katowicach, przy okazji można rozgrzać mózg solidną dawką wiedzy. W tym miesiącu zaprosiliśmy dwóch trenerów Microsoft – Beatę Zalewę i Michała Sadowskiego. Oferujemy też drobny poczęstunek i networking.

Spotykamy się w czwartek 22 lutego 2018 r. o 17:55 w siedzibie Altkom S.A. w Katowicach, ul. Opolska 22 piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2

Agenda

17:55 – 18:00 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
18:00 – 19:00 — “SQL Server coraz blizszy programistom, czyli JSON w Microsoft SQL Server” – Beata Zalewa
19:00 – 19:30 — Przerwa integracyjna, networking
19:30 – 20:30 — “Windows vs SQL Server, czyli jak skonfigurować Windows aby SQL Server działał lepiej” – Michał Sadowski
20:30 – 20:40 — Zakończenie spotkania.Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie https://www.meetup.com/PLSSUG/events/247983102/
SQL Server coraz blizszy programistom, czyli JSON w Microsoft SQL Server

JSON jest obecnie jednym z popularniejszych formatów używanych do wymiany danych. Większość nowoczesnych usług zwraca informacje sformatowane jako tekst JSON, przeglądarki internetowe używają informacji sformatowanych jako JSON. Formatu JSON używamy, kiedy chcemy pracować np. z plikami.

Z powodu tak szerokiego użycia, programiści byli podekscytowani oczekując na nadejście SQL Server 2016 i obsługi JSON w SQL Server. Oczekiwania użytkowników w stosunku do tej funkcjonalności były bardzo duże i w tej sesji pokażę, które z nich spełnia już SQL Server 2016 i co zostało zmienione w SQL Server 2017.

BEATA ZALEWA

W życiu zawodowym programista SQL Server, trener MCT, administrator, freelancer, czasami cudotwórca i magik, od początku kariery zawodowej związana z technologiami Microsoft. Życie prywatne w liczbach to 1 mąż, 1 córka, 1 kot i 2 psy. Hobby to kryminały i fotografia.

Windows vs SQL Server, czyli jak skonfigurować Windows aby SQL Server działał lepiej

Microsoft SQL Server pracuje zwykle w środowisku Microsoft Windows Server, jednak większość administratorów traktuje SQL Server jak kolejną zwykła aplikację. Na sesji zostaną przedstawione kroki, które przed instalacją mogą mieć znaczący wpływ na wydajność bazy danych. Sesja jest przekrojowa przez wszystkie warstwy, począwszy od sprzętu, wirtualizacji (jeśli jest wykorzystywana), system operacyjny, po konfigurację SQL Server.

MICHAŁ SADOWSKI

Inżynier platformy danych, lider krakowskiej grupy Data Community. Z technologiami firmy Microsoft związany od 2005 roku, pomaga w problemach wydajnościowych na poziomie bazy danych oraz aplikacji. Posiada certyfikaty takie jak MCP, MICTP: DBA 2005/2008, MCSA: Windows Server 2016, MCSE: Data Platform oraz MCT.

Zapraszamy do rejestracji i do zobaczenia!