77. Spotkanie Data Community Katowice

2017-12-18 Andrzej Kukuła Katowice

Cześć! Koniec roku i Święta zbliżają się wielkimi krokami, trudno nadążyć za wszystkimi terminami i obowiązkami. Też tak macie?
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie. Będą dwie sesje prowadzone przez prelegentów na miejscu – Grzegorza i Wojtka. Oprócz solidnej dawki wiedzy zapewniamy drobny poczęstunek i dobrą atmosferę.

Spotykamy się w czwartek 21 grudnia 2017 r. o 17:55 w siedzibie Altkom S.A. w Katowicach, ul. Opolska 22 piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2

Agenda

17:55 – 18:00 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
18:00 – 19:00 — “Statystyki” – Wojchech Sawicki
19:00 – 19:30 — Przerwa integracyjna, networking
19:30 – 20:30 — “Co się stanie jak się wpuści węże na dzielnicę?” – Grzegorz Stolecki
20:30 – 20:40 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie https://www.meetup.com/PLSSUG/events/246020088/
Statystyki

Obiekty wykorzystywane przy budowaniu planów zapytań. Czasem automatyczna obsługa nie wystarcza. Wtedy przydatna jest wiedza jak je tworzyć i aktualizować. Użyteczne mogą być także informacje jakie tworzyć statystyki aby powstawały lepsze plany zapytań. Sesje skierowana głównie do administratorów baz, lecz wydaje mi się że wszyscy znają coś ciekawego. Sesja nie tylko dla początkujących.

WOJCIECH SAWICKI

Pracownik SIMPLE S.A. Zajmuję się MSSQL od wersji 7.0. Głównie zapytania i ich optymalizacja, ale projektowanie i administrowanie, też leżą w obszarze zainteresowań zawodowych.
Co się stanie jak się wpuści węże na dzielnicę? Czyli Python i Anaconda w SQL Server 2017

Będzie to krótki przegląd możliwości jakie otwiera przed nami integracja SQL Server z Python’em. Sprawa oczywista to uczenie maszynowe i analiza danych. Wspomnimy również o web scraping oraz wykorzystaniu bibliotek wizualizacji danych w Reporting Services.

GRZEGORZ STOLECKI

Ekspert w dziedzinie Business Intelligence posiadający 20 lat doświadczeń. Pracował jako architekt, developer i trener. Obecnie zajmuje się projektowaniem specjalizowanych rozwiazań analityczno raportujących dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Pracuje również nad aplikacjami controllingowymi służącymi do planowania finansowego oraz budżetowania. Obecnie współpracuje jako konsultant z firmą JCommerce oraz trener w Centrum Szkoleniowym Comarch. Aktywny prelegent i uczestnik spotkań oraz konferencji.
Zapraszamy do rejestracji i do zobaczenia!