74. Spotkanie Data Community Katowice

2017-09-20 Andrzej Kukuła Katowice

74. Spotkanie Data Community Katowice (2017-09-28 17:55 – czwartek).

Witam po wakacjach! Zaledwie kilka dni minęło od konferencji SQLSaturday Katowice, a tuż za rogiem pierwsze jesienne spotkanie naszej grupy, na które serdecznie zapraszam! Zaczynamy mocnym wejściem – Paul Randal wystąpi w sesji online, a Adrian Chodkowski na miejscu. Oprócz sesji będzie drobny poczęstunek i okazja do rozmów.

Spotykamy się w czwartek 28 września 2017 r. o 17:55 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2

Agenda

17:55 – 18:00 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
18:00 – 19:15 — “Performance Troubleshooting Using Wait Statistics” – Paul S. Randal
19:15 – 19:45 — Przerwa integracyjna, networking
19:45 – 20:45 — “Ukryte aspekty pracy z SQL Server” – Adrian Chodkowski
20:45 – 20:50 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie https://www.meetup.com/PLSSUG/events/243517913/.
Performance Troubleshooting Using Wait Statistics

One of the first things you should check when investigating performance issues are wait statistics – as these can often point you in the direction for further analysis. Unfortunately many people misinterpret what SQL Server is telling them and jump to conclusions about how to solve the problem – what is often called ‘knee-jerk performance tuning’. In this session, you will learn what waits are, how to analyze them, and potential solutions to common problem patterns.

PAUL S. RANDAL

SQLskills.com CEO / Owner, SQL Server MVP since 2008
Paul’s an author, consultant, and top-rated speaker having spoken at PASS, TechEd, SQLintersection, and numerous other events around the world. He spent 9 years working on the SQL Server team, writing DBCC CHECKDB, and ultimately responsible for the entire Storage Engine. In 2007 Paul left Microsoft to co-own and run SQLskills.com, and has been a SQL Server MVP ever since. When he’s not tweeting, blogging, or helping someone recover from a disaster, he’s likely to be underwater somewhere in the world with his wife, Kimberly L. Tripp.
Email: Paul@SQLskills.com
Website: http://www.SQLskills.com
Full Bio: http://www.sqlskills.com/about/paul-s-randal/
Blog: http://www.SQLskills.com/blogs/Paul
Twitter: http://twitter.com/PaulRandal

Ukryte aspekty pracy z SQL Server

W dobie super wydajnych i samo-optymalizujących się serwerów nasze zapytania czasem działają w sposób nieprzewidywalny. Mimo, że wszystko na pierwszy rzut oka powinno działać bez zarzutów to obserwujemy zwiększone zużycie zasobów, stany oczekiwania związane z blokadami czy też ruch po stronie tempdb. Co jest tego powodem? Podczas sesji przedstawione zostaną nie do końca oczywiste aspekty pracy z SQL Server, które mogą mieć znaczy wpływ przede wszystkim na wydajność nie tylko naszych zapytań ale również całego serwera bazodanowego. Całość okraszona zostanie zestawem praktycznych przykładów i porad, które pomogą zrozumieć i zdiagnozować konkretne przypadki i błędy.

ADRIAN CHODKOWSKI

Ekspert z zakresu platformy danych i business intelligence. Posiadacz licznych certyfikatów takich jak MCP, MCSA, MCSE związanych z platformą danych Microsoft i rozwiązań Business Intelligence.  Na co dzień pracuje w charakterze konsultanta z całym przekrojem narzędzi firmy Microsoft -od optymalizacji baz OLTP po pisanie skryptów w języku M w katowickim oddziale firmy JCommerce. Uwielbia dzielić się wiedzą dlatego też dużo pisze i mówi na tematy związane z technologiami platformy danych Microsoft. Główny organizator i mentor pierwszego hakatonu poświęconego platformie danych Microsoft o nazwie SiriusCoding, autor bloga seequality.net. W sferze zawodowej interesują go przede wszystkim technologie związane z przetwarzaniem i składowaniem danych.
Zapraszamy do rejestracji i do zobaczenia!