72. Spotkanie we Wrocławiu

2017-03-26 Roman Czarko-Wasiutycz Networking, Wrocław

UWAGA: Zmiana terminu na środę 29.03.2017!

Zapraszam na kolejne spotkanie Wrocławskiej grupy pasjonatów technologii Microsoft SQLServer. Tym razem spotkanie skupione na indeksach :)

Nasza grupa bierze udział w GeekWeekWro#3

Jeśli masz pomysł na prezentację lub chcesz poprowadzić sesję, ale brak pomysłu na temat? Napisz proszę na adres: wroclaw@plssug.org.pl z chęcią pomogę :)

AGENDA

17:50 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne

18:00 – 19:00 Indexy (review) – Krzysztof Kozłowski

19:00 – 19:30 Pizza Time, Networking

19:30 – 20:30 Clustered Columnstore Indexes na żywo – Marek Hutnik

20:30 – 20:40 Zakończenie

Do zobaczenia na miejscu :)

Abstrakty:

Indexy (review) – Krzysztof Kozłowski

Klasyczne indexy bazy danych – przypomnienie co to i do czego służy, spojrzenie od strony SQL Inside.

Clustered Columnstore Indexes na żywo – Marek Hutnik

Na sesji opowiem krótko czym są Clustered Columnstore Indexes. Pokażę jak je założyć i na co zwracać uwagę. Sprawdzimy jakie rezultaty daje kompresja zawarta w tej idei oraz jak w praktyce wygląda ich wykorzystanie w planie zapytania.

Bio prelegentów:

Nazywam się Krzysztof Kozłowski. W IT pracuję od 2004 roku. Z platformą SQL styczność mam od wersji 2000. Byłem programistą C#, programistą T-SQL oraz konsultantem-wdrożeniowcem. Aktualnie pracuję w charakterze administratora wykonawczego ukierunkowanego na platformę bazodanową w zakresie jej dostrajania oraz mierzenia wydajności.

Marek Hutnik

Programista hurtowni danych, absolwent wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i rozwijaniem hurtowni danych opartej o SQL Server oraz Analysis Services z wykorzystaniem platformy .Net oraz SSIS. Członek PLSSUG aktywnie działający w grupie wrocławskiej. Z zamiłowania tancerz tańców latynoamerykańskich oraz programista Unity.

LOGISTYKA:

Rejestracja — wstęp wolny, ale z powodów lokalowych bardzo prosimy o rejestrację: https://www.meetup.com/PLSSUG/events/237321120/

GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2 (wejście C, pietro 3)