70. spotkanie Data Community Kraków

2017-11-14 Michał Sadowski Kraków, Spotkania

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community – Kraków.

KIEDY
22 listopada (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:45 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:45 – 18:45 Andrzej Kukuła – Łatwy ETL z Biml i SSIS
18:45 – 19:15 Networking, Pizza
19:15 – 20:00 Michał Sadowski – Mój raport wolno się generuje – wstęp do rozwiązywania problemów z wydajnością
20:00 – 20:00 Quiz i zakończenie spotkania

ABSTRAKTY
Łatwy ETL z Biml i SSIS 
Czy tworzenie ETL musi być nudne? Niestety w wielu projektach tak właśnie bywa. Warstwa ETL bywa czasochłonna, monotonna i podatna na błędy. Dodatkowo każda zmiana wymagań powoduje, że trzeba powtórzyć sporą część pracy. Na swojej sesji przedstawię nowatorskie podejście do tworzenia rozwiązań BI przy użyciu języka Biml oraz oprogramowania BimlExpress i BimlStudio. Dzięki ich fantastycznym możliwościom i niezwykłej elastyczności można znacznie uprościć i przyspieszyć tworzenie rozwiązania ładującego dane. Zobaczymy jakie koncepty powodują, że Biml jest tak potężny, pokażę przykłady jak Biml i odrobina C# pozwalają wygenerować setki użytecznych pakietów w ciągu kilku minut, jak zintegrować pracę z systemem kontroli wersji i CI/CD. Wszystko to na “czystych” pakietach SSIS.
Wpadnij na sesję i zobacz, że ETL może być fajny!

BIO PRELEGENTÓW
Andrzej Kukuła – Konsultant i trener z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w IT. Architekt rozwiązań HA/DR, BI, platformy danych, chmurowych, menedżer projektów programistycznych. Rozwiązuje problemy związane z SQL Server, w tym problemy wydajnościowe. Pasjonat SQL Servera i programowania. Lider Data Community w Katowicach. Prelegent na konferencjach krajowych i międzynarodowych, w tym SQL Saturday, SQLDay, SQL Nexus, Azure Day, Global Azure Bootcamp oraz lokalnych grupach użytkowników.

Michał Sadowski – lider krakowskiej grupy Data Community. Na co dzień pracuje jako administrator baz danych opartych na Microsoft SQL Server w międzynarodowej korporacji. Pomaga także w problemach wydajnościowych na poziomie bazy danych oraz aplikacji. Z technologiami firmy Microsoft związany od 2005 roku.

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja z imieniem i nazwiskiem na spotkanie:
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/245100923/