65. Spotkanie w Katowicach

2016-10-25 Andrzej Kukuła Katowice, Spotkania

Zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie naszej grupy. W związku z odbywającą się konferencją PASS Summit postanowiliśmy wyjątkowo zmienić termin naszego spotkania. Za to będziemy mieli dwóch świetnych prelegentów na miejscu i dwie ciekawe sesje dotyczące SQL Server.

W tym miesiącu mamy do rozlosowania voucher na szkolenie w firmie Compendium! Zapraszamy, może Tobie się poszczęści?

Spotykamy się – UWAGA – nietypowo – w czwartek 3 listopada 2016 r. od 18:00 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2

Agenda

18:00 – 18:10 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
18:10 – 19:10 — “Programowanie przy użyciu funkcji okienkowych w T-SQL” – Grzegorz Stolecki
19:10 – 19:30 — Przerwa integracyjna, networking
19:30 – 20:30 — “SQL czy NoSQL? Czyli JSON w SQL Server 2016” – Maciej Sobura
20:30 – 20:45 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/235098380/.
(a także o anulowanie rezerwacji jeśli nie będziecie mogli wziąć udziału w spotkaniu).

Programowanie przy użyciu funkcji okienkowych w T-SQL

Funkcje okienkowe po raz pierwszy pojawiły się w SQL Server 2005 i od tego czasu na zawsze zmieniły oblicze programowania T-SQL. Kolejne wersje SQL Server cieszyły nas nowymi możliwościami, które zawsze pozwalały na lepsze i wydajniejsze programowanie. Na mojej sesji pokażę, w jaki sposób rozpocząć zabawę z tymi funkcjami i gdzie tak naprawdę można je dobrze wykorzystać.

GRZEGORZ STOLECKI

Ekspert w dziedzinie Business Intelligence posiadający 20 lat doświadczeń. Pracował jako architekt, developer i trener. Obecnie zajmuje się projektowaniem specjalizowanych rozwiazań analityczno raportujących dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Pracuje również nad aplikacjami controllingowymi służącymi do planowania finansowego oraz budżetowania. Obecnie współpracuje jako konsultant z firmą JCommerce oraz trener w Centrum Szkoleniowym Comarch. Aktywny prelegent i uczestnik spotkań oraz konferencji.

SQL czy NoSQL? Czyli JSON w SQL Server 2016

– Wreszcie!
Taki okrzyk padł z ust wielu specjalistów baz danych po zobaczeniu listy nowych funkcjonalności dostępnych w MS SQL Server 2016, na której w końcu znalazło się wbudowane wsparcie dla obsługi formatu JSON. Co prawda funkcjonalność ta nie jest tak rozbudowana jak choćby ta od lat dostępna dla formatu XML, ale warto się jej przyjrzeć z bliska, bo a nuż znajdziemy w niej również coś dla siebie?

MACIEJ SOBURA

Od 7 lat rozwijam oprogramowanie i systemy w oparciu o technologie firmy Microsoft, od czasu do czasu wykorzystując do tego różne alternatywy. Na co dzień optymalizuję, przyśpieszam i dłubię w bazie MS SQL Server (od wersji 2008 po 2016). Jestem fanem dzielenia się wiedzą i swoimi doświadczeniami od czasu mojej pierwszej konferencji SQL Day na której regularnie bywałem jako uczestnik, a w tym roku po raz pierwszy (i mam nadzieję, że nie ostatni) jako speaker :-)