64. Spotkanie w Katowicach

2016-09-18 Andrzej Kukuła Katowice, Spotkania

Zapraszamy serdecznie wszystkich na kolejne spotkanie naszej grupy. Tym razem mamy dla Was garść informacji dotyczących wizualizacji danych oraz szczegóły związane z indeksami kolumnowymi.

Spotykamy się w czwartek 29 września 2016 r. od 18:00 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA). Lokalizacja na mapie: https://goo.gl/maps/EVRb12QqiBF2

Agenda

18:00 – 18:10 — Powitanie, rozpoczęcie spotkania
18:10 – 19:20 — “Getting Your Story Straight with Data Visualizations” – Stacia Varga
19:20 – 19:40 — Przerwa integracyjna, networking
19:40 – 20:40 — “Columnstore index – from zero to hero” – Adrian Chodkowski
20:40 – 20:45 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/234220803/.

Getting Your Story Straight with Data Visualizations (sesja online w języku angielskim)

Having multiple data visualizations doesn’t make it easier to choose the right one to reveal the story. Choosing the wrong visualization can obscure the story – or worse yet, distort it! In this session, learn the vocabulary of data visualization and how to apply grammar (visualization design principles) to your data. Along the way, you will also learn how to evaluate the goal of your data story and how to choose the correct visualizations that communicate this story accurately and effectively.

STACIA VARGA

Stacia Varga is a Microsoft Data Platform MVP and SSAS Maestro with a Bachelor’s Degree in Social Sciences. A consultant, educator, author, and principal of Data Inspirations, her career spans more than 25 years, with a focus on improving business practices through technology. Since 2000, Stacia has provided consulting and education services for Microsoft’s Business Intelligence technologies. As Stacia Misner, she also authored several books covering the Microsoft BI stack.

Columnstore index – from zero to hero

Na przestrzeni ostatnich kilku lat indeks kolumnowy stał się jednym z najbardziej rozwijanych elementów silnika SQL Server. Funkcjonalność ta przeszła niemałą metamorfozę od bardzo ograniczonej wersji nieklastrowanej w SQL Server 2012, przez modyfikowalną wersję w roku 2014, aż po wydajny składnik real time analytics w SQL Server 2016. W ramach sesji  wytłumaczymy czym jest Columnstore Index zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Przedstawimy pojęcia pozwalające zrozumieć cały mechanizm, podstawowe scenariusze użycia oraz wady i zalety indeksów kolumnowych w stosunku do tradycyjnych indeksów wierszowych. Ponadto powiemy sobie o kilku istotnych zaleceniach, które pozwolą nam wyciągnąć z Columnstore to co najlepsze.

ADRIAN CHODKOWSKI

Pasjonat technologii Microsoft, z którą pracuje na co dzień, począwszy od projektowania i administrowania baz i hurtowni danych, poprzez tworzenie procesów ETL i raportowanie, na rozwiązaniach self-service BI kończąc. Wspomaga swój zespół zarówno od strony deweloperskiej jak i architektonicznej. Swoją wiedzę miał okazję potwierdzić zdobywając szereg certyfikatów technologicznych z zakresu Business Intelligence i baz danych w ramach technologii Microsoft i IBM. Uwielbia dzielić się wiedzą jako trener na różnego rodzaju spotkaniach zarówno tych branżowych, jak i skierowanych dla braci studenckiej. Aktualnie rozwija swoją wiedzę z zakresu modeli opartych o silnik VertiPaq i rozwiązania chmurowe (Office 365 i Azure). Prywatnie wielki fan muzyki, dobrej książki oraz piłki nożnej.

Zapraszamy!