64. spotkanie PLSSUG Kraków

2017-02-27 Michał Sadowski Kraków, Spotkania

Zapraszamy na spotkanie krakowskiej grupy PLSSUG
WYJĄTKOWO INNE MIEJSCE!
Klub RE na ul. Mikołajska 5 w Krakowie

KIEDY
22 marca (środa) godz. 17:45

AGENDA
18:00 – 18:15 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:15 – 19:15 “R you ready? Integracja z R w SQL Server” – Paweł Potasiński
19:15 – 19:45 Networking
19:45 – 20:45 “SSDT – czy warto?” – Damian Widera

ABSTRAKT
SSDT – czy warto? – Łatwa i przyjemna sesja o SSDT – SQL Server Data Tools, czyli dodatkowi do Visual Studio, który czyni dewelopment baz danych mniej bolesnym…
Notes from the fields – czyli przegląd ostatnich 4 lat pracy z narzędziem.

“R you ready? Integracja z R w SQL Server”
Microsoft pokochał Open Source. Gigant z Redmond przez lata walki na rynku oprogramowania nauczył się, że nic tak nie przyciąga specjalistów do technologii, jak wykorzystanie powszechnie znanych i szeroko wykorzystywanych języków programowania czy framework’ów. Stąd też obecność języka R w produktach i usługach Microsoft – najpierw w Azure Machine Learning, następnie w Power BI, a teraz w SQL Server. Dodatkowo, akwizycja Revolution Analytics spowodowała, że platforma R w produktach Microsoft posiada pewne unikalne, wyróżniające ją cechy. Celem prezentacji będzie demonstracja, jak może wyglądać praca z językiem R z punktu widzenia osoby pracującej na co dzień z systemem SQL Server, niekoniecznie zorientowanej na rolę data scientist :-)

BIO PRELEGENTÓW
Damian Widera – Od 10 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla Euvic Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki “Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu konferencjach. Posiada certyfikaty firmy Microsoft: MCT, MCITP-DBA, MCITP-DD, MCSD.NET oraz tytuł MVP w kategorii SQL Server.

Paweł Potasiński
Data Platform Solution Architect w firmie APN Promise S.A. Na co dzień zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i rozwojem rozwiązań z obszaru przetwarzania danych (systemy transakcyjne, analityka i raportowanie, big data, IoT) oraz doradztwem dla klientów i partnerów. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe m.in. jako: administrator baz danych, trener, programista SQL, konsultant, product manager w Microsoft, a także wykładowca na czołowych warszawskich uczelniach. Założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server (PLSSUG). Prelegent na licznych konferencjach takich jak European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Współautor trzech książek poświęconych systemowi SQL Server. Czterokrotnie nagrodzony tytułem SQL Server MVP. Prywatnie domator i zapalony biegacz.

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/234317085/