63. spotkanie PLSSUG Kraków

2017-02-02 Michał Sadowski Kraków, Networking, Spotkania

Zapraszamy na spotkanie krakowskiej grupy PLSSUG

KIEDY
15 luty (środa) godz. 17:45

AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:00 – 19:00 Bazodanowe testy jednostkowe przy pomocy tSQLt – Marek Maśko
19:00 – 19:30 Pizza Time, Networking
19:30 – 20:30 SSIS Tasks Demo Hour – Tomasz Libera
20:30 – 20:40 Zakończenie

ABSTRAKTY
SSIS Tasks Demo Hour – SQL Server Integration Services jest platformą do budowy rozwiązań ETL. Poza zasilaniem hurtowni danych jest też wykorzystywana w innych scenariuszach takich jak wymiana danych pomiędzy systemami, oczyszczanie i ujednolicanie danych czy zadania administracyjne jako alternatywa dla Maintenance Plans (Plany konserwacji). Podczas godzinnej sesji przedstawię zastosowanie i konfigurację najciekawszych zadań dostępnych w Integration Services.
Bazodanowe testy jednostkowe przy pomocy tSQLt – Tworzenie testów jednostkowych dla kodu napisanego w Jave, C++ czy C# nie jest w dzisiejszych czasach zbyt trudne. Istnieje wiele frameworków, które znacznie ułatwiają to zadanie programistom aplikacji. Niestety testowanie kodu bazodanowego nadal jednak nie jest takie proste. Wiele firm pomimo posiadania ogromnej ilości logiki biznesowej w swoich bazach danych nie testuje jej w ogóle.
Na tej sesji poznasz szczegóły o tSQLt –frameworku open-source, który jest całkowicie napisany w T-SQL i jest uruchamiany bezpośrednio na bazie danych. Dowiesz się jakie ma poszczególne funkcjonalności i jakie daje możliwości. Na swojej sesji Marek Maśko zademonstruje jak stworzyć sobie środowisko do testowania, jak napisać swój pierwszy bazodanowy test jednostkowy oraz jak go uruchomić. Omówi podstawowe najlepsze praktyki oraz trudności, które możecie napotkać na swojej drodze.
Sesja o poziomie trudności 300 z dużą ilością demonstracji i przykładowego kodu.

BIO PRELEGENTÓW
Marek Maśko – Na co dzień pracuje jako Główny Analityk Baz Danych w Sabre Polska gdzie rozwija bazę danych dla systemu planowania lotów. Wspiera duży międzynarodowy zespół programistów, testerów, wdrożeniowców oraz pracowników wsparcia technicznego. Fan optymalizacji zapytań oraz zgłębiania wiedzy o SQL Server Internals. Z bazami danych a w szczególności SQL Serverem zawodowo związany od 2010 roku. Wcześniej programista Java oraz C#. Aktywny członek krakowskiego oddziału Polish Sql Server User Group. Od 2012 posiada tytuł Microsoft Certified Professional.

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/234317054/