62. Spotkanie we Wrocławiu

2016-04-13 Roman Czarko-Wasiutycz Networking, Wrocław

Zapraszam serdecznie na 62 spotkanie poświęcone tematyce SQL Server.

Agenda:
17:45 – 17:50 | Zbiórka na III piętrze Altkom Akademii
17:50 – 18:10 | Co tam Panie i Panowie w okolicy oraz GeekWeekWro #2 :)
18:10 – 19:10 | “Let’s hide behind the curtain” (Przemysław Pogorzelec), (PL)
19:10 – 19:30 | Networking
19:30 – 20:30 | Obiekty tymczasowe w SQL Server (Łukasz Kastelik), (PL)
20:30 – 20:40 | Zakończenie spotkania.

Opisy sesji:
Let’s hide behind the curtain (PL)
W 1969 roku, kiedy to zaczął budzić się do życia internet nikt się wtedy wówczas nie zastanawiał nad bezpieczeństwem informacji. Komputery nie wiele potrafiły i miały dość małą moc obliczeniową przez co zabezpieczenie wrażliwych danych prostym hasłem wystarczało. Z biegiem czasu i dynamicznym rozwojem technologii komputery stały się na tyle szybkie, że użytkownicy musieli wymyślić nowe sposoby na zabezpieczenie swoich danych. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi Microsoft z technologią z pomocą której nasze dane będą „Always Encrypted”. Na początek omówimy sobie co to takiego jest i jakie są konsekwencje jej stosowania. Na podstawie kilku prostych przykładów nauczymy się jak stawiać pierwsze kroki w kierunku zabezpieczenia naszych danych. Spotkanie zakończymy omówieniem jakie są jej prawdziwe wady i zalety.
Obiekty tymczasowe w SQL Server (PL)
Omówienie dostępnych typów obiektów tymczasowych (składnia i możliwości). Porównanie możliwości i ograniczeń obiektów tymczasowych. Wykorzystanie obiektów tymczasowych do optymalizacji zapytań. Czyli sztuczki i kruczki tymczasowe ;)
Bio prelegentów:
Przemysław Pogorzelec:
Przygodę z programowaniem zaczął 7 lat temu od języka Pascal. W następnych latach przesiadł się na języki obiektowe takie jak Delphi, Java a ostatnio C#. Zawodowo jako programista ma już za sobą 2 lata doświadczenia a językiem wiodącym jest właśnie C#. Zna między innymi WinForms, NHibernate, EntityFramework jak również języki bazodanowe głównie T-SQL.

Łukasz Kastelik:
Administrator i programista baz danych SQL Server. Aktualnie zajmuje się hurtowniami danych i wszystkim, co funkcjonuje dookoła nich.Zainteresowania bazodanowe ogniskują się wokół zagadnień związanych z działaniem silnika SQL Server, w szczególności w aspektach administracyjnych i wydajnościowych.Certyfikaty: MCP, MCSA SQL Server

Zapraszam również na pozostałe wydarzenia w ramach GeekWeekWro#2  :)

GeekWeekWro2 timeline

Do zobaczenia na miejscu :)

Wymagana darmowa rejestracja: http://www.meetup.com/PLSSUG/events/228182398/

LOGISTYKA:

KIEDY: 14.04.2016 od 17:45
GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2 (wejście C, pietro 3)