60 spotkanie PLSSUG Warszawa

2012-03-21 Krzysztof Stachyra Spotkania, Warszawa, Wydarzenia

Zapraszamy na 60. spotkanie PLSSUG Warszawa. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 5 kwietnia o godz. 18:00 w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie (Al. Jerozolimskie 195A). Spotykamy się w pierwszy czwartek miesiąca.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Agenda spotkania:

17:50 – 18:00 Zbieramy się w sali (duża aula)
18:00 – 18:10 Rozpoczęcie spotkania
18:10 – 19:30 Leszek Kwaśniewski – SQL Server Distributed Replay

Abstrakt:

Profiler czy Distributed Replay? Podczas sesji postaram się pokazać, kiedy I w jakich okolicznościach nowe narzędzie SSDR (SQL Server Distributed Replay) uzupełnia bądź rozszerza możliwości Profilera.

Jeśli korzystacie z SQL Server Profilera i napotykacie na ograniczenia takie jak jednowątkowość, ograniczona/skończona prędkość odtwarzania, albo chcecie sprawdzić wydajność

Waszego środowiska podczas planowania rozwiązania bazodanowego – zapraszam na sesję na której postaram się odkryć nowe narzędzie do realistycznego odtwarzania workloadu w warunkach zbliżonych do środowiska produkcyjnego.

19:30 – 19:45 Przerwa
19:45 – 21:00 Małgorzata Borzęcka & Paweł Potasiński – Columnstore Indexes

Abstrakt:

Już jest SQL2012 w wersji RTM. Czas na testowanie nowych możliwości. Jedną z nowości jest Projekt Apollo, czyli kodowa nazwa Columnstore Indexes. Podczas sesji zostanie przedstawione czym w ogóle jest nowe podejście do indeksowania w hurtowaniach danych, czy warto używać nowych indeksów oraz porównamy nowe indeksy z indeksami znanymi nam z poprzednich wersji SQL Server.

Do zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Stachyra

Lider PLSSUG Warszawa