Zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na Meetup’ie.
17:45 – 18:00 | Rozpoczęcie spotkania | Łukasz Terlecki – lider PLSSUG Trójmiasto
18:00 – 19:00 – Cezary Ołtuszyk – SQL Server 2016 In Memory: 4 pytania, które boimy się zadać.
19:00 – 20:00 – Przemysław Dzierżak – SQL Server Data Tools i DAC Framework.
O SESJACH:
SESJA 1: SQL Server 2016 In Memory: 4 pytania, które boimy się zadać.
Byłeś kiedyś na sesji, podczas której przedstawiano nowości w SQL Server, a Ty tak naprawdę miałeś w głowie jedno, z pozoru banalne pytanie, które wstydziłeś się zadać?? Widzisz – prawda jest taka, że te pytanie wcale nie jest banalne, a prowadząc różnego rodzaju szkolenia i prezentacje wiem, że chciało je zadać 99% osób na sali. Mechanizm In Memory w SQL Server jest nowością. Postanowiłem zebrać w całość 4 najczęściej powtarzające się „znaki zapytania” i stworzyć sesję, podczas której dostaniesz na nie odpowiedzi. Już nie musisz pytać i wyrywać się z tłumu. Wystarczy, że po prostu przyjdziesz, usiądziesz wygodnie i zdasz się na mnie.
SESJA 2: SQL Server Data Tools i DAC Framework
Niejednokrotnie spotykamy się z trudnościami przy wdrażaniu nowej wersji aplikacji bazodanowej, wykrywaniu różnic pomiędzy środowiskami i ich ujednolicaniu, czy innych operacji związanych z zarządzaniem cyklem życia rozwiązania bazodanowego. Na tej sesji przedstawię możliwości narzędzi dostarczanych (nieodpłatnie) przez Microsoft, które pomagają przy tych i wielu innych zadaniach. Będzie konkretnie i praktycznie.
O PRELEGENTACH:
Cezary Ołtuszyk
Kierownik Działu Administracji Systemami w firmie BEST S.A. oraz konsultant z zakresu SQL Server. Specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury bazodanowej, optymalizacji wydajności oraz rozwiązywaniu problemów związanych z pracą serwera. Swoją wiedzę potwierdził zdając serię egzaminów z zakresu SQL Server oraz technologii pokrewnych. Prowadzi bloga o tematyce bazodanowej pod adresem: coltuszyk.wordpress.com
Przemysław Dzierżak
Związany z technologiami Microsoft od początku kariery zawodowej, najpierw jako programista .NET, później architekt hurtowni danych. Zarządzał zespołami wdrażającymi rozwiązania oparte o MS BI m.in. w Grupie Energa, LOTOS, czy EuroStyl. Nastawiony na tworzenie rozwiązań praktycznych, zautomatyzowanych, prostych.