59. spotkanie PLSSUG Kraków

2016-10-03 Michał Sadowski Kraków, Spotkania

Zapraszamy na spotkanie grupy krakowskiej PLSSUG

KIEDY
19 październik (środa) godz. 17:45

AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:00 – 19:00 Wprowadzenie do zapytań temporalnych (w SQLServer 2016) – Andrzej Hładki
19:00 – 19:30 Pizza Time, Networking
19:30 – 20:30 SQLServer w AWS – Łukasz Tomaszkiewicz
20:30 – 20:40 Zakończenie

ABSTRAKT SESJI:
Wprowadzenie do zapytań temporalnych (w SQLServer 2016) – “Która godzina?”, “Jaki jest czas dostawy zamówienia?” – ciągle o czas się pytamy. Istnieje też w zbiorach danych i to w niezliczonych formach, jego brak bywa nawet postrzegany jako anomalia.
Z punktu widzenia rozumienia czasu ludzie są niesamowici w operowaniu jego podstawowymi formami. Jednocześnie przerażająco omylni i nieskuteczni, gdy cokolwiek się skomplikuje. Bazy danych nie mają z czasem łatwiej – sama szybkość liczenia nie wystarczy – nie mają intuicji, nie potrafią reinterpretować pytań zadanych przez użytkownika, nie da się też zignorować problemu na poziomie bazy danych i podrzucić go “tym od BI / analityki”.
W pierwszej części prezentacji przedstawię skąd mogą wynikać problemy i wyzwania związane z przetwarzaniem takich danych. W drugiej części wykorzystamy kilka wzorców projektowych w T-Sql i DAX do analizy prostej bazy.
SQLServer w AWS – W trakcie sesji przedstawię główne aspekty wdrażania SQL Servera w ramach Amazon Web Services, koszty takowych wdrożeń oraz główne korzyści i ograniczenia wynikające ze specyfiki AWS.

BIO PRELEGENTÓW
Andrzej Hładki – od 13 lat programista rozwiązań raportowych i BI w oparciu o rozwiązania firmy Microsoft. Rozdarty między tradycyjnym BI i podejściami data mashup, self-service czy data science. Nie pisze książek… dla Waszego dobra.
Łukasz Tomaszkiewicz – sieciowiec, bazodanowiec i programista w jednym :)
Od wielu lat tworzy programy związane z handlem na rynkach finansowych, jak również zajmuje się administracją i utrzymaniem infrastruktury.
Pasjonat wirtualizacji serwerów i sieci oraz gorący zwolennik konteneryzacji aplikacji.
Programuje głównie w C# + SQL Server, choć nie straszne mu inne języki (takie jak Ruby, JS, Golang) i bazy danych (jak Postgres, mongoDB).

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
https://www.meetup.com/PLSSUG/events/234317001/