57 Spotkanie PLSSUG Warszawa

2011-11-21 Krzysztof Stachyra Spotkania, Warszawa, Wydarzenia

Zapraszamy na 57. spotkanie PLSSUG Warszawa. Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 1 grudnia o godz. 18:00 w siedzibie firmy Microsoft w Warszawie (Al. Jerozolimskie 195A). Spotykamy się w pierwszy czwartek miesiąca.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Agenda spotkania:

17:50 – 18:00 Zbieramy się w sali (duża aula)
18:00 – 18:10 Rozpoczęcie spotkania
18:10 – 19:30 Marek Adamczuk – Kursory w SQL Server

Abstrakt:

Jak większość silników bazodanowych, SQL Server został wyposażony w kursory – mechanizm przetwarzania danych działający pojedynczych wierszach. Choć sprzeczny z ideą działania na zbiorach, właściwą dla relacyjnych baz danych, w pewnych przypadkach jest jedyną metodą, a w innych po prostu metodą lepszą. Na sesji pokażę dobre i złe zastosowania kursorów oraz omówię funkcjonalności, jakie w tym zakresie oferuje SQL Server.

19:30 – 19:45 Przerwa
19:45 – 21:00 Włodzimierz Bielski – Jeden obraz wart jest tysiąc słów. Power View w SQL Server 2012.

Abstrakt:

Nie od dzisiaj wiadomo, że sposób prezentacji danych jest co najmniej tak samo ważny jak same dane, ich zakres czy jakość. Na temat technik prezentacji powstały dziesiątki książek i szkoleń. Bezcenną pomocą może być również dobre narzędzie do wizualizacji, w myśl zasady “obraz wart jest więcej niż tysiąc słów”.

Wraz z SQL Server 2012 dostajemy do dyspozycji nowe narzędzie do wizualizacji danych – PowerView (wcześniej Project Crescent). Podczas sesji poznamy jego miejsce w ekosystemie Microsoft Business Intelligence oraz zbadamy możliwości pierwszej wersji tego narzędzia.
Na końcu sprawdzimy w praktyce w jaki sposób dane przygotowane w PowerPivot i zwizualizowane w PowerView mogą być osadzone w interaktywnej prezentacji PowerPoint.

Dodatkowo firma Microsoft zaprasza na spotkanie Normem Judah w dniu 28.11.2011 w siedzibie Microsoft. Szczegóły na temat tego spotkania można znaleźć TUTAJ.