57. spotkanie PLSSUG Kraków

2016-06-13 Michał Sadowski Kraków, Spotkania

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim, 57. spotkanie PLSSUG Kraków.

KIEDY
29 czerwca (środa) godz. 17:45

AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:00 – 19:00 Testowanie wydajności serwera Analysis Services – Grzegorz Stolecki
19:00 – 19:30 Pizza Time, Networking
19:30 – 20:30 Temporal tables – Łukasz Tomaszkiewicz
20:30 – 20:40 Zakończenie

ABSTRAKT SESJI
Testowanie wydajności serwera Analysis Services –  W trakcie sesji omówione zostaną narzędzia, które pozwalają na symulację obciążenia serwera analitycznego. Jest to niezbędne aby mieć
pewność czy nasz serwer poradzi sobie z planowanym obciążeniem, zarówno jeśli chodzi o stopień skomplikowania zapytań jak i o liczbę użytkowników, którzy je zadają. Dodatkową trudnością z jaką musimy sobie poradzić jest fakt, że rzadko samodzielnie komponujemy zapytania MDX lub DAX. Najczęściej są one generowane przez wizualne narzędzia gdy układamy dane w tabelach przestawnych. Kolejnym problemem jest parametryzacja zapytań np. w Reporting Services. Należy zatem rozpocząć od przechwytywania zapytań, aby poprzez masowe ich wykonywanie dojść w końcu do analizy kluczowych wskaźników wydajnościowych Analysis Services
Temporal tables – W trakcie sesji zaprezentuję nową funkcjonalność wprowadzoną w SQL Server 2016, dzięki której łatwiejsze staje się wersjonowanie danych, śledzenie zmian w rekordach oraz analiza historii zmian.

BIO PRELEGENTÓW
Grzegorz Stolecki
– Ekspert w dziedzinie Business Analytics & Data Science posiadający ponad 20 lat doświadczeń. Pracował jako analityk, architekt, developer i trener. Obecnie zajmuje się projektowaniem specjalizowanych rozwiązań analityczno-raportujących dla dużych i średnich przedsiębiorstw. Pracuje również nad aplikacjami controllingowymi służącymi do planowania finansowego oraz budżetowania. Obecnie współpracuje jako konsultant z firmą JCommerce oraz trener w Centrum Szkoleniowym Comarch. Jest jednym z liderów Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server (PLSSUG). Aktywny prelegent i uczestnik spotkań oraz konferencji.
Łukasz Tomaszkiewicz – Sieciowiec, bazodanowiec i programista w jednym :)
Od wielu lat tworzy programy związane z handlem na rynkach finansowych, jak również zajmuje się administracją i utrzymaniem infrastruktury.
Pasjonat wirtualizacji serwerów i sieci oraz gorący zwolennik konteneryzacji aplikacji.
Programuje głównie w C# i node.js z backendem Postgresa lub SQL Servera, choć nie straszne mu inne języki (takie jak Golang) i bazy danych (jak mongoDB).
Obecnie pracuje jako Doradca Zarządu ds. IT w HFT Brokers Dom Maklerski S.A.

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/226587355/