55. spotkanie ŚRGM oraz PLSSUG Katowice (2015-10-29 18:00 – czwartek).

2015-10-14 Andrzej Kukuła Katowice, Networking, Spotkania

Spotykamy się w czwartek 29 października 2015 od 18:00 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA).

Październikowe spotkanie będzie dotyczyło BI oraz Big Data.

Agenda

18:00 – 18:10 — Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:10 – 19:10 — “Big Data for the SQL Ninja” (Scott Klein)
19:30 – 20:30 — “Power BI Desktop” (Sławomir Drzymała)
20:30 – 20:40 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/226049113/.

Big Data for the SQL Ninja (sesja online w języku angielskim)

As more enterprises start implementing big data/Hadoop solutions, how does the SQL Server DBA support these efforts and do they have the skills and knowledge to integrate big data solutions into their current architecture? This demo-filled session will first help DBAs understand how to apply their existing SQL Server skills in understanding and utilizing HDInsight and related technologies. We’ll then show how SQL Server, HDInsight, and related technologies can be used together to solve big data problems.

SCOTT KLEIN

Scott Klein is a Microsoft Data Platform Technical Evangelist who lives and breathes data. His passion for data technologies brought him to Microsoft in 2011 which has allowed him to travel all over the globe evangelizing SQL Server and Microsoft’s cloud data services. Prior to Microsoft Scott was one of the first 4 SQL Azure MVPs, and even though those don’t exist anymore, he still claims it. Scott has authored several books that talk about SQL Server and Windows Azure SQL Database and continues to look for ways to help developers and companies grok the benefits of cloud computing. He recently learned that data scientists are ‘sexy’ so he may have to add that skill to his tool belt.

Power BI Desktop

Power BI Desktop czy Excel, oto jest pytanie. Oprócz przedstawienia możliwości i funkcjonalności Power BI Desktop zostaną również omówione wady, zalety i różnice w tworzeniu jak i publikowaniu raportów przygotowanych w Power BI Desktop w porównaniu do Excela. Jako, iż ma on docelowo zapewnić wszystko to co jest w Excelu w kontekście Power BI, a nawet wspomóc migrację istniejących projektów Power BI, podczas sesji zostanie przygotowany kompletny przykład modelu danych i raportów w Excelu, a następnie model ten zostanie przeniesiony do Power BI Desktop. Co z tego wyjdzie? Okaże się na spotkaniu.

SŁAWOMIR DRZYMAŁA

Konsultant Business Intelligence w JCommerce i wielki fan technologi firmy Microsoft. Na co dzień projektuje oraz implementuje rozwiązania klasy BI w Microsoft SQL Server wykorzystując zarówno klasyczne narzędzia BI jak i funkcjonalności Power BI. Dodatkowo rozwija własne zainteresowania z zakresu programowania w .NET oraz odkrywania wiedzy z danych. Pracował z różnymi systemami włącznie z Oracle, SAP, IBM, QlickView czy nawet Pervasive w Polsce jak i zagranicą. Prelegent i szkoleniowiec na różnych konferencjach zarówno biznesowych jak i technicznych.

Zapraszamy!