54. spotkanie ŚRGM oraz PLSSUG Katowice (2015-09-24 18:00 – czwartek)

2015-09-16 Szelor Katowice, Networking, Spotkania

Spotykamy się w czwartek 24 września 2015 od 18:00 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA).

Będzie można posłuchać 2 tematów: głównie DBA, ale będzie również co nieco dla devów w kontekście security. Czyli pełen mix.

Agenda

18:00 – 18:05 — Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:05 – 19:15 — “Korupcja w świecie DBA” (Damian Widera)
19:30 – 20:35 — “SQL Server 2016 Always Encrypted” (Andrzej Kukuła)
20:35 – 20:40 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/225367283/.

Korupcja w świecie DBA

Uwaga!!! Sesja adresowana dla DBA!!!!
Zróbmy sobie festiwal naprawiania zepsutych baz danych :) Pobrudźmy trochę ręce :)
Pobawmy się bazami które dotknęła korupcja. Może jakieś dane nawet odzyskamy? A jeśli się nie uda, to trudno….
Zapraszam :)

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki “Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, , MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

SQL Server 2016 Always Encrypted

W obecnych czasach prawie co tydzień dowiadujemy się o mniejszych lub większych wyciekach danych. Wszystko dlatego, że aplikacji i danych jest coraz więcej, a prawidłowe implementowanie zabezpieczeń jest kosztowne i trudne. SQL Server 2016 wprowadza istotne ułatwienia w tym obszarze. Dzięki nim można obecnie łatwo zabezpieczyć nie tylko dane na dysku, ale również dane w pamięci. Na sesji pokazę jak działa mechanizm Always Encrypted, w jakich sytuacjach może pomóc, co jest potrzebne by zadziałał i jak z niego korzystać.

ANDRZEJ KUKUŁA

Niezależny konsultant z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży IT. Architekt rozwiązań infrastrukturalnych, bazodanowych, systemów BI, oprogramowania biznesowego oraz rozwiązań HA klasy Enterprise. Zajmuje się rozwiązywaniem problemów związanych z SQL Server, w tym optymalizacją wydajności. Pasjonat programowania, ze szczególnym naciskiem na języki C# i F#, a w ostatnim czasie również Biml.

Zapraszamy!