53. spotkanie ŚRGM oraz PLSSUG Katowice

2015-05-20 Hubert Kobierzewski Katowice, Networking, Spotkania

big_srgmSpotykamy wyjątkowo w środę 27-go maja 2015 od 18:00, w Katowicach w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA).

Jak zazwyczaj bywało – będzie można posłuchać 2 tematów: przede wszystkim dla DBA ale i dla IT Pro.

Agenda

18:00 – 18:05 — Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:05 – 19:15 — “Windows 10” – dokładny temat uzupełnimy w parę dni przed spotkaniem
w przerwie ponoć pizza
19:30 – 20:35 — “Dobre praktyki i optymalna konfiguracja SQL Server” (Damian Widera)

20:35 – 20:40 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny ale bardzo prosimy o rejestrację na srgm53.evenea.pl.

Dobre praktyki i optymalna konfiguracja SQL Server

Warstwa danych stanowi źródło i podstawę funkcjonowania w zasadzie wszystkich aplikacji. Każda aplikacja w taki czy inny sposób musi korzystać z danych. Nieodpowiednia lub nieoptymalna konfiguracja serwerów bazodanowych a także kiepski częstokroć model danych powodują powstawanie problemów wydajnościowych w zasadzie od samego początku czasu życia programu. W trakcie sesji chciałbym pokazać czego należy unikać a w jaki sposób odpowiednio skonfigurować SQL Server, aby już od samego początku nie być w tarapatach.

DAMIAN WIDERA

Od ponad 15 lat zajmuje się projektowaniem, tworzeniem i wdrażaniem aplikacji wykorzystujących platformy: .NET, SQL Server oraz Oracle. Obecnie pracuje jako Project Manager dla LGBS Polska. Był także trenerem, programistą, administratorem baz danych, twórcą dokumentacji oraz analitykiem biznesowym. Jest współautorem książki “Serwer SQL 2008. Administracja i programowanie”. Speaker na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach, w tym European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Jest także autorem kilkudziesięciu artykułów i webcastów o tematyce bazodanowej. Posiada liczne certyfikaty firmy Microsoft, w tym MCT od roku 2005, MCSE Data Platform, MCSD.NET oraz od 2009 roku tytuł MVP w kategorii SQL Server.

Pozdrawiamy

Zespół Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft