Serdecznie zapraszamy na 52. spotkanie PLSSUG Kraków.
KIEDY
24 luty (środa) godz. 17:45
AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:00 – 19:00 Wprowadzenie do planów wykonania zapytań– Marek Maśko
19:00 – 19:15 Networking
19:15 – 20:15 Naukowe podejście do zagadnienia uczenie maszynowego (w chmurze) – Marcin Szeliga SQL Server MVP
20:15 – 20:30 Zakończenie
ABSTRAKT SESJI
Wprowadzenie do planów wykonania zapytań – Celem sesji jest przedstawienie czym są plany wykonania zapytań oraz jak są tworzone. Dowiecie się w jaki sposób można je pozyskać, jak je czytać oraz jakich najistotniejszych informacji nam one dostarczają. Omówione zostanie też kilka podstawowych operatorów i ich właściwości. Nie zabraknie przykładów ilustrujących omawiany materiał.
Sesja o poziomie trudności 200.
Naukowe podejście do zagadnienia uczenie maszynowego (w chmurze)
„Wiedza jest potęgą” powiedział 200 lat temu Sir Francis Bacon, filozof i twórca współczesnej metody naukowej. Dziś to zdolność przewidywania daje podobną przewagę.
Coraz więcej osób oraz firm z różnych branż docenia ogromny potencjał uczenia maszynowego, czyli systemów informatycznych które w sposób automatyczny wydobywają ukryte w danych źródłowych informacje, analizują je przy użyciu wyrafinowanych algorytmów, takich jak sieci neuronowe, i na podstawie wyników tych analiz. Nadal jednak udane wdrożenie systemu uczenia maszynowego jest zadaniem skomplikowanym i czasochłonnym …
Chyba że skorzystamy z dostępnej na platformie Microsoft Azure usługa uczenia maszynowego, czyli Azure Machine Learning. Jeśli chcesz się dowiedzieć kim jest mityczny Data Scientist i na czym naprawdę polega uczenie maszynowe, zapraszam na sesję. W jej trakcie wspólnie przeprowadzimy eksperyment uczenia maszynowego I użyjemy wyników w aplikacji klienckiej. Oprócz tego będzie sporo teorii okraszonej moimi przemyśleniami na temat uczenia maszynowego.
BIO PRELEGENTA
Marek Maśko – Na co dzień pracuje jako architekt bazodanowy w Sabre Polska gdzie rozwija bazę danych dla systemu planowania lotów. Wspiera duży międzynarodowy zespół programistów, testerów, wdrożeniowców oraz pracowników wsparcia technicznego. Fan optymalizacji zapytań oraz poznawania SQL Server Internals. Z SQL Server’em zawodowo związany od 2010 roku. Wcześniej programista Java oraz C#.
MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)
REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/226587270/