51. spotkanie PLSSUG Kraków

2016-01-14 Michał Sadowski Kraków, Spotkania

Serdecznie zapraszamy na 51. spotkanie PLSSUG Kraków.

KIEDY
03 luty (środa) godz. 17:45

AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:00 – 19:00 Data Scientist, Big Data mityczne byty platform danych – Andrzej Hładki
19:00 – 19:20 Networking
19:20 – 20:20 In the Line of Fire – Jacek Nosal
20:20 – 20:25 Zakończenie

ABSTRAKT SESJI
Data Scientist, Big Data mityczne byty platform danych – Koncepcja “Data Scientist” powstała w latach 60, “Big Data” formalnie zaistniały w latach 90. Jednak dopiero od kilku lat te terminy zostały podchwycone przez zjawisko zwane hypem. Obecnie oba terminy są zbyt obszerne, aby móc dalej istnieć w niezmienionej postaci. W ramach sesji (poziom 100..150) obalę sensowność kilku marketingowych sloganów i pokażę jak można umrzeć z pragnienia pływając w gigantycznym jeziorze danych.

In the Line of Fire – O dobrych praktykach z pierwszej linii wdrożeniowej. O biznesie, jego kluczowej roli w procesie budowania systemu opartego na SQL Server. O 4 perspektywach dnia codziennego w nawiązaniu do 4 ścieżek podczas zbliżającego się SQL DAY 2016. Motywem przewodnim będzie “LINE”, wokół którego będę starał się opowiedzieć o kilku ciekawych scenariuszach.
Zapraszam do udziału.

BIO PRELEGENTA
Andrzej Hładki – od 10 lat programista oraz architekt rozwiązań raportowych i BI w oparciu o Microsoft SQL Server. Aktywnie pogłębiający swoją wiedzę z okolicznych dziedzin. Rozdarty między tradycyjnym BI i podejściami data mashup, self-service czy data science.

Jacek Nosal – Konsultant-wdrożeniowiec systemów ERP, CRM i BPM. Bywa, że podejmujący wsparcie Klientów dotyczące zagadnień administracyjnych i deweloperskich. Z MS SQL Server związany od 2008 roku. Ciągle odkrywa nowe możliwości praktycznego zastosowania tej technologii. A wcześniejsze doświadczenia zawodowe pozwalają w sposób praktyczny łączyć świat technologii z oczekiwaniami biznesowymi Klientów.

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie na Meetup’ie