50. spotkanie ŚRGM oraz PLSSUG Katowice

2015-02-19 Hubert Kobierzewski Katowice, News, Spotkania

Zapraszamy na spotkanie naszych grup w czwartek 26-go lutego 2015, o 17:59, w Katowicach w siedzibie firmy ITC-PARTNERS (ul. Opolska 22 / Sobieskiego 11 – wejście możliwe z 2 stron).

Jak zazwyczaj bywało będzie można posłuchać 2 tematów: dla programistów i dla tych który mają do czynienia z danymi.

Agenda

17:59 – 18:05 – Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:05 – 19:10 – Async programming using WinJs Libraries: Promise pattern (Marcin Bałda)
19:15 – 20:20 – Wprowadzenie do modelu tabelarycznego w Analysis Services (Adrian Chodkowski)
20:20 – 20:30 – Zakończenie spotkania.

Rejestracja – wstęp wolny, choć prosilibyśmy o potwierdzenie na stronie grupy na geekclub.pl (wymagane konto na portalu).

Adrian Chodkowski – “Wprowadzenie do modelu tabelarycznego w Analysis Services

W ramach sesji przedstawiona zostanie architektura rozwiązań opartych o model tabelaryczny SQL Server Analysis Services, możliwości wydajnościowych przetwarzania in-memory oraz wad i zalet tego modelu w stosunku do tradycyjnego trybu wielowymiarowego. Ponadto podczas sesji zostaną zaprezentowane podstawowe możliwości języka DAX, technologii DirectQuery oraz implementacji silnika VertiPaq w postaci dodatku PowerPivot for Excel.
Adrian Chodkowski – absolwent kierunku Informatyka i Ekonometria Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, MCP w zakresie baz danych i business Intelligence. Tematyką szeroko pojętego Business Intelligence zajmuje się od 2011 roku. Pasjonat technologii Microsoft w której pracuje na co dzień w katowickim oddziale firmy JCommerce S.A, począwszy od tworzenia procesów ETL przez projektowanie hurtowni danych i raportowanie, po przygotowywanie rozwiązań Self- Service BI.
Pozdrawiamy

Zespół Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft

big_srgm