49. spotkanie PLSSUG Kraków

2015-11-06 Michał Sadowski Kraków, Spotkania

Serdecznie zapraszamy na 49. spotkanie PLSSUG Kraków.

KIEDY
18 listopada (środa) godz. 17:45

AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:00 – 19:00 Power Bi Desktop – self-service BI “za darmo” – Andrzej Hładki
19:00 – 19:15 Pizza Time, Networking
19:15 – 20:15  To APPLY or not APPLY? – Jacek Nosal
20:15 – 20:30 Zakończenie

ABSTRAKT SESJI
Power Bi Desktop – self-service BI “za darmo”
– Obecnie każda firma oferująca rozwiązania BI lub raportowe stara się mieć w swoim portfolio coś z “self-service” w nazwie. Słowem wstępu powiemy sobie co to znaczy dla poszczególnych grup użytkowników i skąd ten cały hype. Później otworzymy nasze tytułowe wynderwaffe i pobawimy się badając korelację wyników sprzedaży firmy AdventureWorks i liczby likeów na facebookowym profilu PLSSUG.

To APPLY or not APPLY? – Tematem przewodnim będzie rozszerzenie T-SQL, które jest obecne od wersji SQL Sever 2005. Jak się sprawdza, czy jest popularne, czego wymaga od developerów? Na te pytania i inne będziemy chcieli porozmawiać na sesji w Krakowie. Z pewnością pojawi się wątek funkcji, bo musi, ale o tym już na miejscu. Zatem zapraszam.

BIO PRELEGENTÓW
Andrzej Hładki
 – od 10 lat programista oraz architekt rozwiązań raportowych i BI w oparciu o Microsoft SQL Server. Aktywnie pogłębiający swoją wiedzę z okolicznych dziedzin. Rozdarty między tradycyjnym BI i podejściami data mashup, self-service czy data science.

Jacek Nosal – Konsultant-wdrożeniowiec sytemów ERP, CRM i BPM. Bywa, że podejmujący wsparcie Klientów dotyczące zagadnień administracyjnych i deweloperskich. Z MS SQL Server związany od 2008 roku. Ciągle odkrywa nowe możliwości praktycznego zastosowania tej technologii. A wcześniejsze doświadczenia zawodowe pozwalają w sposób praktyczny łączyć świat technologii z oczekiwaniami biznesowymi Klientów.

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 5K (parter)

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
http://www.meetup.com/PLSSUG/events/226564371/