47. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń – rozpoznawanie tekstu & statystyki danych

2019-12-09 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Data Community w Bydgoszczy. Rok zakończymy dwoma ciekawymi tematami, czyli rozpoznawaniem tekstu oraz drugą częścią gdzie dokończymy odpowiadać na pytanie czy statystyki danych są istotne.

Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację na  meetup.

Czas i miejsce:
środa 18 grudnia 2019, 18:00
Bydgoszcz, Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3

Agenda:

18:00 – 18:05 Wprowadzenie

18:05 – 18:50 Michał Woś- “Rozpoznawanie tekstu z ustrukturyzowanych dokumentów”

18:50 – 19:00 Networking

19:00 – 19:45 Rafał Suchorski – “Statystyki danych – czy to istotne? cz. 2”

O wystąpieniach:
Michał Woś- “Rozpoznawanie tekstu z ustrukturyzowanych dokumentów”
Nawigacja po dokumencie: ręczna inżynieria i geometria obliczeniowa versus konwolucyjne sieci neuronowe 2. Dostępne silniki OCR 3. Uruchomienie produkcyjne modeli #conda #docker #webservice #android

Michał Woś
Założyciel YesSE.eu – małej firemki robiącej produkty dla dużych firm.
Absolwent bydgoskiego VILO oraz wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się wizją komputerową, przetwarzaniem dużych danych, a ostatnimi czasy także Software Delivery.

Rafał Suchorski – “Statystyki danych – czy to istotne? cz. 2”
Część druga sesji o statystykach. Tym razem skupimy się na tym kiedy i jak SQL Server aktualizuje statystyki. Zastanowimy się także nad metodami i parametrami ich ręcznej aktualizacji.

Rafał Suchorski
Rafał zajmuje się tematami związanymi z SQL Server od 2005 roku. Obecnie pracuje jako administrator w firmie zajmującej się sprzedażą detaliczną, wcześniej administrował hurtowniami danych, tworzył kostki analityczne i pakiety ETL, wdrażał także systemy klasy ERP oraz wspomagające budżetowanie. Od 3 lat ma tytuł MCSE, przez chwilę był także certyfikowanym trenerem Microsoft.