45. Spotkanie PLSSUG we Wrocławiu

2014-10-23 Anorak Spotkania, Wrocław

Kolejne spotkanie wrocławskiej grupy. Nadganiając braki z września, drugie w październiku. Roman Czarko-Wasiutycz opowie nam o tablicach numerycznych, czymkolwiek one są :) Po przerwie Kamil Nowiński oraz Roman Czarko-Wasiutycz zaprezentują najlepsze praktyki w SSIS. Serdecznie zapraszamy :)

AGENDA:

17:15 – 17:30 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii

17:30 – 17:50 | Dzień Dobry PLSSUG | Kolektyw

17:50 – 18:00 | Co nowego w PLSSUG | TBA

18:00 – 19:15 | Tablice numeryczne (tally’s table) | Roman Czarko-Wasiutycz

19:15 – 19:45 | Networking

19:45 – 20:45 | Best practices in SSIS | Kamil Nowiński i Roman Czarko-Wasiutycz

20:45 – 20:55 | Dyskusja, zakończenie.

ABSTRAKT SESJI PIERWSZEJ: Koncepcja tabel numerycznych polega na wykorzystaniu teorii zbiorów do zadań, które na pierwszy rzut oka zrealizować można tylko kursorem i pętlą. Na sesji przedstawię samą koncepcję, metody tworzenia tabel jak i tabel dynamicznych w CTE oraz sposoby użycia.

ABSTRAKT SESJI DRUGIEJ: Przedstawimy Wam kilka najlepszych praktyk zarówno od strony projektowania jak i wykonania pakietów SSIS. Pokażemy przykłady z własnej wieloletniej praktyki.

BIO PRELEGENTÓW:

Roman Czarko-Wasiutycz – Od ponad 10 lat zbiera doświadczenia związane z technologiami Microsoftu. Poczynając od developera PHP i C#, administratora SharePoint poprzez administrację bazami Microsoft SQL Server na rozwijaniu hurtowni danych kończąc. Posiadacz tytułów: MCTS, MCSA: SQL Server 2012, MCSE: Business Intelligence. Członek zarządu Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server PLSSUG. Wolnotariusz oraz współorganizator ostatnich konferencji SQLDay. Prywatnie fan gier komputerowych.

Kamil Nowiński – Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat baz danych SQL Server (MCITP, MCP, MCTS, MCSA SQL Server). Pierwsze szlify w programowaniu nabywał jako nastolatek na 8-bitowym Atari, programując w Assemblerze. Znany na ówczesnej “scenie” jako koder wrocławskiej grupy “Pentagram”. W końcówce ubiegłego wieku rozpoczął programowanie w Visual Basicu 6 oraz Microsoft SQL Server 2000. Pracując dla rynku motoryzacyjnego w firmie SoftVig zdobywał doświadczenie w kolejnych wersjach silnika bazodanowego firmy z Redmond oraz programowaniu w .NET Framework (VB.NET). Jako współzałożyciel spółki Sertum był głównym projektantem i programistą platformy handlowej, dla rynku farmaceutycznego, zbudowanej w architekturze trójwarstwowej opartej na SQL Server 2008, Visual Studio 2008 i języku C#. Doświadczenie zdobywane jako administrator baz danych oraz optymalizacja dużych baz danych po wielu latach skłoniły do potwierdzenia umiejętności certyfikatami Microsoft w dziedzinie SQL Server, a także sprowokowały do dalszego poszerzania wiedzy w kierunku hurtowni danych, narzędzi Integration, Reporting, Analysis Services. Obecnie, jako niezależny konsultant, w roli architekta pracuje przy budowie hurtowni danych dla Ministerstwa Finansów w programie e-Cło. W stowarzyszeniu PLSSUG od kilku lat, od roku 2012 jako współorganizator SQLDay – corocznych spotkań miłośników SQL Servera we Wrocławiu.

LOGISTYKA:

KIEDY: 23 października od 17:30

GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2 (wejście C, pietro 3)


PO SPOTKANIU – materiały: