45. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń – SSIS & Renowacja filmu z AI

2019-11-13 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

W te długie jesienne wieczory zapraszam na kolejne spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń. Nasze spotkanie będzie poświęcone dobrym praktykom w SSIS oraz renowacją filmów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację na  meetup.

Czas i miejsce:
środa 27 Listopada 2019, 18:00
Bydgoszcz, Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3

Agenda:

18:00 – 18:05 Wprowadzenie

18:05 – 18:50 Tomasz Waloszek – “Best Practices in SSIS”

18:50 – 19:00 Networking

19:00 – 19:45 Paulina Knut – “Renowacja filmu z AI”

O wystąpieniach:
Tomasz Waloszek – “Best Practices in SSIS”

Integration Services istnieje już od 14 lat, a zasady działania w tym czasie się nie zmieniły.
Jednym z najważniejszych cech SSIS jest jego elastyczność, która jednocześnie jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii. W czasie tej sesji dowiesz się jakie są dobre praktyki tworzenia pakietów SSIS. Jak obsługiwać błędy, co zrobić by nasz SSIS działał szybko i wydajnie.

Tomasz Waloszek
Lider bydgosko-toruńskiej grupy oraz członek zarządu Data Community Poland, . SQL Serverem zajmuje się siedem lat od wersji 2008. Pracując jako administrator, programista swoje umiejętności potwierdził zdobywając certyfikaty MCP, MCSA, MCSE Data Management and Analytics . Konsultant Business Intelligence zajmujący się na co dzień projektowaniem, rozwijaniem hurtowni danych oraz baz wielowymiarowych.

Paulina Knut – “Renowacja filmu z AI”
Prezentacja będzie dotyczyć zastosowania sieci neuronowych w odnawianiu starych filmów. Omówię, jak za pomocą głębokiego uczenia można polepszyć jakość, zmniejszyć szum oraz kolorować. Opowiem o napotkanych problemach, jak sobie z nimi można radzić i pokażę, jakie wyniki można osiągnąć na przykładzie sceny filmu “Rejs”.

Paulina Knut
Dumna torunianka, aktualnie na piątym roku bioinformatyki na Wydziale MIM Uniwersytetu Warszawskiego. Od marca 2018 pracuje jako data scientist w deepsense.ai, gdzie zajmuje się m.in. przewidywaniem popytu. Wcześniej wspierała tworzenie narzędzi do projektowania leków na stażu w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk.