43. Spotkanie PLSSUG we Wrocławiu

2014-06-09 Anorak News, Spotkania, Wrocław

Z niekłamaną radością zapraszamy bardzo serdecznie na ostatnie w tym sezonie spotkanie grupy sympatyków SQL Server we Wrocławiu. Udało nam się zarezerwować naszą stałą miejscówkę na ostatnią środę czerwca, ale co ważniejsze udało nam się zobowiązać dwóch prelegentów do poprowadzenia sesji. Obie będą techniczne, na obu będzie się działo naprawdę sporo, więc liczymy na dużą frekfencję. Przede wszystkim wystąpi nowy prelegent na naszej grupie: Adam Szymański, którego sesji (jak dobrze wiem) oczekujecie co najmniej od dwóch miesięcy. Teraz wreszcie się uda i jako uzupełnienie-porównanie-konfrontację ze świetną sesją Honoraty z poprzedniego spotkania. Drugim prelegentem będzie dobrzez znany naszej grupie Roman Czarko-Wasiutycz, który opowie trochę o udoskonalaniu naszej pracy, a dokłądniej co zrobić by było lepiej, łatwiej i przyjemniej.

AGENDA:
17:15 – 17:30 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii
17:30 – 17:50 | Dzień Dobry PLSSUG | Kolektyw
17:50 – 18:00 | Kilka słów o tym co w okolicy | Roman Czarko-Wasiutycz
18:00 – 19:00 | Sposoby parsowania ciągów znakowych za pomocą T-SQL | Roman Czarko-Wasiutycz
19:00 – 19:30 | Networking i takie tam
19:30 – 20:30 | Wstęp do partycjonowania danych w SQL Server | Adam Szymański
20:30 – 20:45 | Dyskusja, zakończenie,

ABSTRAKTY SESJI
Temat sesji pierwszej: Sposoby parsowania ciągów znakowych za pomocą T-SQL
Abstrakt: Jak z tekstu oddzielonego separatorami wydzielić poszczególne frazy? Często w różnych bazach spotykamy się z kolumnami, które zawierają ciągi znaków porozdzielane separatorami. Tak samo zdarza się, że do procedury, którą mamy zrobić ktoś chce przekazać w ten sposób kilka parametrów w jednej zmiennej. Na sesji pokażę jak sobie z tym problemem radzić oraz jak zrobić to wydajnie.

Temat sesji drugiej: Wstęp do partycjonowania danych w SQL Server
Abstrakt: Podczas tej sesji Adam opowie o kilku zagadnieniach związanych z partycjonowaniem baz danych:
1. Metody partycjonowania w SQL Server w ujęciu historycznym (od 7.0!!! do 2014)
2. Podstawowe terminy i pojęcia (w tym opis składni)
3. Poziome i pionowe partycjonowanie
4. Przykłady
5. Zastosowanie partycjonowania danych (zalety, wady i problemy związane z użyciem partycjonowania danych)
6. Studium przypadku – implementacja partycjonowania danych przy wdrożeniu systemu informatycznego (problem, implementacja rozwiązania)

BIOGRAMY PRELEGENTÓW :
Adam Szymański: w przygotowaniu
Roman Czark0-Wasiutycz: Od ponad 10 lat zbiera doświadczenia związane z technologiami Microsoftu. Poczynając od developera PHP i C#, administratora SharePoint poprzez administrację bazami Microsoft SQL Server na rozwijaniu hurtowni danych kończąc. Posiadacz tytułów: MCTS, MCSA: SQL Server 2012, MCSE: Business Intelligence. Członek zarządu Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server PLSSUG. Wolnotariusz oraz współorganizator ostatnich konferencji SQLDay. Prywatnie fan gier komputerowych, współtwórca i przez 2,5 roku administrator witryny największego Polskiego klanu Battlefield: ModernHussary.pl

LOGISTYKA:
KIEDY: 25 czerwca od 17:30
GDZIE: Altkom Akademii we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2C wejscie 3

REJESTRACJA obowiązkowa < :) > na MEETUP!


PO SPOTKANIU – materiały: