43. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń – Funkcje w MSSQL & Tune PowerBI

2019-06-13 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

Zapraszamy na ostatnie przed przerwą wakacyjną spotkanie naszej grupy, tym razem spotykamy się w Bydgoszczy.

Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację na  meetup.

Czas i miejsce:
środa 26 Czerwca 2019, 18:00
Bydgoszcz, Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3

Agenda:

18:00 – 18:05 Wprowadzenie

18:05 – 18:50 Bartosz Lies “Funkcje w SQL Server”

18:50 – 19:00 Networking

19:00 – 20:30 Tomasz Gołaszewski “Tune your PowerBI”

O wystąpieniach:

Bartosz Lies “Funkcje w SQL Server”

Podczas sesji zostaną przedstawione dostępne rodzaje funkcji wraz z przykładami. Sprawdzimy jak rożne konstrukcje radzą sobie z przetwarzaniem danych pod kątem wydajności, jak możemy zoptymalizować istniejące procesy oraz jak nimi zarządzać. Dodatkowo rzucimy okiem na to, co nowego w zakresie funkcji przyniosły ostatnie wersje SQL Server.

Tomasz Gołaszewski “Tune your PowerBI”

Optymalizacja PowerBI? Czy to w ogóle możliwe? Przecież tam nic się nie da zmienić… No nie do końca – masz ogromny wpływ na wydajność swoich raportów. Na tej sesji opowiem Wam jak radzić sobie z tym niesamowicie popularnym narzędziem, aby Wasze raporty były szybsze. Przejdziemy przez narzędzia do monitorowania naszych raportów, poznamy kilka sztuczek wydajnościowych, zobaczymy nie tylko nasze zapytania DAX ale i ich plany wykonań, zrozumiemy o co na prawdę chodzi z tą kompresją i co xVelocity tak na prawdę robi pod spodem. Jeśli nigdy nie wgłębiałeś się w temat “co tak na prawdę jest pod spodem?”, ani nie próbowałeś odpowiedzieć sobie nigdy na pytanie “czemu to tyle trwa?”, powinieneś wynieść z tej sesji na prawdę wiele. Jeśli byłeś na tej sesji na SQL Day 2019 – nie przejmuj się. Ze względu na większą ilość czasu omówimy znacznie więcej. Samo narzędzie też się rozwija, więc sesja zostanie rozszerzona o część komponentów z ostatnich miesięcy.

 

Tomasz Gołaszewski

Senior Data Architect w Seargin. Od wczesnych lat młodości zainteresowany IT, jednak to silnik bazodanowy Microsoftu okazał się tym, co poza codzienną pracą, stało się też przyjemnością, a rozwój w tej dziedzinie ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie przy hurtowniach, budowaniu przepływów danych i systemach raportowo-analitycznych.